Matka dvou dětí poslechla vládu a ohrozila tak svou rodinu. Věřila jsem jim, lituje nyní

Ilustrační foto  (libreshot.com)

Ilustrační foto | FOTO: libreshot.com

Koronavirová opatření zasáhla všechny občany. Kromě podnikatelů se s největšími problémy potýkají především rodiče. Své o tom ví i matka dvou synů z Velké Británie, která se těšila, že své ratolesti konečně bude moci poslat do školy. Když jí to ovšem vláda umožnila, nastaly podle deníku Daily Mirror pro ženu momenty naprosté frustrace.

Lindsay Robertsová se moc těšila, až se její děti opět dostanou do školy. Sice v novém roce ještě váhala, zda to mladší nenechat doma, když ale britská vláda doporučila školáky opět poslat do lavic, rozmyslela si to. Svého desetiletého syna Huwa tak v pondělí vypravila do školy.

Eric Drooker

Hned po jednom dni bylo ovšem chlapci oznámeno, že jeho spolužák měl koronavirus a on tak bude muset zůstat doma v desetidenní izolaci. Pro ženu, jejíž oba rodiče jsou vážně nemocní, se jedná o bezvýchodnou situaci. „Po Vánocích mi bylo jasné, že můj středoškolák ještě zůstane doma, ale myslela jsem, že ten mladší se do školy vrátí,“ říká třiačtyřicetiletá žena. 

„Upřímně jsem se bála, že bych zase měla oba doma, kvůli času, který je třeba věnovat distanční výuce,“ vysvětluje Lindsay. Současně přiznává, že doma nemají ani potřebné vybavení, na němž by mohli oba chlapci dělat věci do školy. 

Robertsová prý s posláním mladšího syna do školy velmi váhala. „Obávala jsem se, aby se nestalo něco takového, co nakonec přišlo,“ sdělila britskému deníku. Zpráva o tom, že Huw bude muset být v domácí izolaci, ji zničila. „Znamená to, že nemůžeme vidět mé rodiče. Oba mají rakovinu a já jsem pro ně jediným spojením s okolním světem,“ říká bezradná žena. 

„Přála bych si, abych poslouchala svůj vnitřní hlas a nechala ho zmeškat jeden den ve škole. Snažila jsem se ale být odpovědným rodičem a řídit se pravidly naší vlády, které jsem věřila,“ dodává Lindsay s tím, že doufala v lepší start do nového roku. Jediné pozitivum zatím vidí v tom, že základní škola poskytla jejímu desetiletému synovi notebook, aby se mohl učit doma.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]