Matka, která přišla o novorozeně, varuje rodiče, aby nelíbali své děti

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Novorozenci jsou velmi náchylní k velkému množství nákaz. Pro batole ovšem může být infekce dokonce smrtelně nebezpečná. Smutnou zkušenost s tím má žena, jejíž jedenáctidenní syn skonal právě kvůli neschopnosti bojovat proti bacilům. Na emotivní příběh upozornil The Daily Mirror.

Dakota Elizabeth Gossová zažila to, co děsí každého rodiče. Přežila totiž svého potomka. Když se malý Emmitt narodil, zdálo se všechno v pořádku. Hned po šesti dnech ovšem musel být převezen do nemocnice. Tam lékaři zjistili, že má virus herpes simplex. Jedná se o virus, který způsobuje převážně bolestivé a často se opakující infekční onemocnění organismu. 

Týdeník FORUM (FORUM 24)

O dalších pět dní později malý Emmit svůj boj s nákazou prohrál. Nečekaná tragédie zasáhla jeho rodinu hned dvakrát. Rodiče si totiž nebyli vědomi, že by svého syna vystavili jakémukoliv nebezpečí, které by mohlo infekci způsobit. 

Dodnes není jasné, jak se chlapec mohl nakazit. „Emmitta nikdo nepolíbil, přesto onemocněl,“ říká Dakota s narážkou na to, že se herpes simplex nejčastěji šíří právě ústním kontaktem s nakaženou osobou. „Jen se ho někdo dotkl. To se stává,“ dodává.

„Miminka nemají imunitní systém a nemohou bojovat s vašimi bacily,“ připomíná americká profesionální fotografka. „Ať jsem se snažila sebevíc, nedokázala jsem ho ochránit. Prosím, myjte si ruce, nedotýkejte se jejich úst a nelíbejte je. Nemohou se tomu bránit,“ vzkazuje Dakota ostatním rodičům.

Někteří odborníci doporučují nelíbat děti na rty a umýt si ruce, než se jich dotknete, zejména pokud jste byli v kontaktu se zvířetem. Zabráníte tím šíření škodlivých bakterií.

Rok po tragédii se Dakotě a jejímu partnerovi narodil syn Everritt. Přestože se rodiče nevyhnuli kontaktu s ním, matka přiznává, že první čtyři měsíce jeho života se snažili ho vůbec nelíbat.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články