Matka odmítá kupovat svým dětem oblečení, je to prý zbytečné

Ilustrační foto (pexels.com/Bess Hamiti)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com/Bess Hamiti

Většina rodičů se snaží, aby jejich ratolesti chodily oblékány jako ze škatulky. K tomu je nutné investovat nemalé peníze a dětem kupovat stále nové oblečení. Čtyřnásobná matka, o níž informuje deník Daily Mirror, má však jiný názor. 

Když Jennifer Bartonová přemýšlela, jak obléknout všechny své potomky a přitom neutratit moc peněz, přišla na velmi zajímavé řešení. Na internetu objevila půjčovnu dětských šatů, kde nyní problém s oblečením řeší.

Stačí na webu vybrat kousky, které by se čtyřem dcerám líbily, a čekat na dodávku. „Když jednou za měsíc dorazí balíček, vypadá to u nás jako o Vánocích,“ říká Jeniffer s tím, že se Diana, Liv, Stella a Ada pokaždé radují.

Ilustrační foto
 (pexels.com)

Není divu, žádné oblečení jim totiž nestačí zevšednět. „Za měsíc vše zabalíme, odevzdáme na místo výdeje a vyzvedneme si novou zásilku,“ říká žena, která si pochvaluje i méně času u pračky. K tomu vypočítala, že ročně ušetří půjčováním oděvů zhruba dva tisíce liber (přes 60 tisíc korun).

„Získáme přibližně deset nových kusů oblečení, v závislosti na tom, co je k dispozici. Zaplatím zhruba polovinu toho, co by mě stály nové šaty,“ vysvětluje Jennifer.

Weby, které v Británii nabízejí půjčování dětského oblečení, se rozrůstají jako houby po dešti. Po obchodech, které mají v nabídce třeba svatební šaty nebo designové doplňky od světoznámých značek, přibývají i tyto.   

Rodiče je rádi využívají nejen kvůli úspoře peněz, ale také třeba proto, že nemusí řešit, co udělají s oblečením, z něhož děti vyrostou. „Zásuvky už nepraskají, ani skříně už nejsou přeplněné oblečením, které děti ještě nenosily a možná ani nikdy nosit nebudou,“ říká spokojeně Bartonová.

Některé obchody nabízejí oblečení pro novorozence, jiné se specializují na starší děti. K dispozici je třeba i vybavení na hory, další weby se zase zaměřují na luxusní značky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články