Matka před zraky vyděšených lidí v zoo hodila dítě do klece s medvědem

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Každá zpráva o špatném vztahu matky a jejího dítěte je smutná. Pokud se ovšem dokáže žena na svém potomkovi dopustit násilí, jedná se o odsouzeníhodný, někdy i trestný čin. O jednom takovém píše deník The Mirror.

K dramatickému incidentu, který mohl skončit katastrofou, došlo v uzbeckém Taškentu. Ve zdejší zoologické zahradě totiž žena hodila svou tříletou dceru do výběhu, v němž se pohybovala největší evropská šelma. 

„Mladá žena před zraky všech návštěvníků shodila malou holčičku do výběhu medvěda hnědého. Nebylo vůbec jasné, jaký měla motiv,” řekla mluvčí zahrady. „Návštěvníci i zaměstnanci se ji snažili zastavit, ale nepodařilo se jim to,” dodala. 

Medvěd, pojmenovaný Zuzu, se k holčičce přiblížil a očichal ji. Pak se od ní vzdálil a nechal se nalákat do vnitřní části klece. Zaměstnanci tak měli možnost dítě zachránit.

“Jsme zděšeni, když pomyslíme, jak by to dopadlo, kdyby medvěd reagoval na batole jako na svou kořist,” přiznala mluvčí. Dívenka do výběhu samce kavkazského medvěda hnědého padala zhruba z pětimetrové výšky.

Matka byla zadržena a hrozí jí minimálně 15 let vězení, bylo proti ní totiž zahájeno trestní stíhání pro pokus o vraždu. Dívka utrpěla při pádu otřes mozku, řezné rány na hlavě a pohmožděniny. „V současné době je její stav normální, ale zůstává pod stálým dohledem,” sdělila tisková mluvčí zoo v Taškentu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články