Matka se dozvěděla o synově nemoci ze zprávy od cizího člověka na sociální síti

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Zdraví dětí je pro rodiče vždy prioritou a jakákoliv zpráva o jeho možném ohrožení je děsí. Pokud navíc přijde v momentě, kdy s ní vůbec nikdo nepočítá, může způsobit rodinnou tragédii. O jednom takovém případu informuje Liverpool Echo.

Ruben Dougherty je ve své věkové kategorii šestinásobným mistrem světa v jiu-jitsu a kickboxu. V deseti letech je na vrcholu a do budoucna mu odborníci predikovali velké sportovní úspěchy. To však může překazit informace, kterou dostala jeho matka od neznámé ženy.

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová (ČTK)

Chlapec je velkým fanouškem bojových umění a jejich provozováním se stal uznávaným sportovcem. Své úspěchy prezentuje mimo jiné i na instagramu, kde na profilu, o nějž se stará jeho matka, najdou fanoušci všechno podstatné.

Právě díky sociální síti se rodina nadaného bojovníka dozvěděla překvapivou a v první moment děsivou zprávu. Neznámá žena totiž poslala znepokojivý vzkaz, v němž uvedla, že Ruben trpí skoliózou, tedy onemocněním, při němž se páteř deformuje do stran.  

Matka Laura sice brala informaci s rezervou, ale raději syna vzala k lékaři. Ten podezření potvrdil. „Vždycky myslíte na nejhorší scénáře, jako že nebude moci chodit, že bude muset na operaci, že už nikdy nebude moci bojovat. Všechna ta dřina a on bude muset přestat bojovat,“ vzpomíná matka na moment, kdy se dozvěděla diagnózu.

Nakonec však není situace až tak dramatická, neznámá osoba, která poslala zprávu na instagram, totiž zvolila správný čas. Lékaři mohou sledovat, jak bude Ruben růst, a také chování jeho páteře. Dokonce mu zatím dovolili pokračovat v kickboxu, jen jiu-jitsu má dočasně zakázané.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články