Matka vymyslela způsob, jak motivovat děti k úklidu. Čistěji doma nikdy neměla

Ilustrační foto (pexels.com)

Ilustrační foto | FOTO: pexels.com

Donutit děti, aby si uklízely, třeba jen ve svém pokoji, je často velkým problém. Někteří rodiče volí křik, jiní své ratolesti přemlouvají. Jedna maminka ovšem přišla na způsob, jak děti motivovat, aby měly z úklidu radost. V čem trik spočívá vysvětluje deník The Sun.

Místo toho, aby své potomky nutila k úklidu některých částí jejich domu, vytvořila seznam, na němž byly pokynu pro celé obydlí. Když šla zkontrolovat, co všechno není hotové, zjistila, že čistěji ještě doma neměli.

Matka totiž pro své ratolesti připravila odměny za všechny úkony, které splnily a “večerní překvapení”. Děti tak dostaly bonus za ustlání postele, umytí pěti předmětů v kuchyni či vytření podlahy. 

Za splněné úkoly pak žena dala potomkům žetony, na nichž byla částka, kterou si za úklid vydělaly. Těmito “penězi” pak mohly zaplatit za lístek do domácího kina, v němž ten den promítali film o Sonicovi. Aby na představení měly dostatek žetonů, musely splnit minimálně čtyři složitější úkoly. 

Kromě vstupenky si děti mohly koupit třeba i popcorn, chipsy, nebo sladkosti. „Moji dva nejstarší uklidili za den víc než za poslední 3 týdny,” pochválila si podnikavá matka svůj nápad na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články