Matka zažila chvíle hrůzy, únosci vyrvala své dítě z auta. Incident natočila bezpečnostní kamera

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Představa, že se dítě stane obětí násilného útoku, nebo únosu, je pro každého rodiče děsivá. Bohužel jsou i takové situace stále součastí dění po celém světě. Jak se zachovala duchapřítomná matka, jejíhož syna chtěl unést cizí muž přímo před jejíma očima, informuje New York Post.

Dolores Diaz Lopezová se minulý týden vypravila se svými dětmi na Hillside Avenue v newyorském Queensu. Tudy totiž chodí za svým manželem do práce. Přestože bylo osm hodin večer, stále bylo světlo a matka tak nečekala, že by se mohlo něco přihodit.

Rodina šla pohromadě, jen pětiletý Jacob na malou chvíli od matky a svých sourozenců Zuriely a Bennyho utekl. Najednou ze zaparkovaného vozu vyběhl muž, popadl malého chlapce a běžel s ním zpět k autu. Vyděšené dítě nacpal dovnitř a chystal se ujet.

To mu ovšem nedovolila Dolores a její děti, kteří běželi svého syna a sourozence zachránit. Matka lomcovala klikou u spolujezdce, ale nedařilo se jí do vozu dostat. Po chvíli ovšem dokázala Jacoba protáhnout oknem, a tak ho zachránit. 

Muž, který se pokusil chlapce unést, byl po několika hodinách zadržen. Policie ho objevila zcela náhodou, když v nemocnici Brookdale řešila zcela jiný případ. K dopadení pomohly záběry průmyslové kamery, která celý incident natočila.

Čtyřiadvacetiletý James McGonagle byl obviněn ze zmařeného únosu, bezohledného ohrožení a jednání, poškozující dítě. 

„Matky musí být na své děti opatrné. Při procházkách s nimi je vždycky držet za ruku, protože je tu spousta zlých lidí a nikdy nevíte, kdo je nablízku,” řekla po děsivé zkušenosti Dolores Diaz Lopezová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články