Mával nožem a křičel, že mě zabije, popisuje muž setkání s agresivním demonstrantem z Václaváku

Protest s názvem Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí.  (Pavel Šmejkal)

Protest s názvem Česká republika na 1. místě na Václavském náměstí. | FOTO: Pavel Šmejkal

Dozvuky demonstrace proti kabinetu Petra Fialy, na níž se sešli podporovatelé hnutí SPD, Trikolora či komunistů, bude řešit policie. Podle informací deníku FORUM 24 totiž jednoho z podporovatelů vlády, který na Václavském náměstí vyjádřil opačný názor než zbytek protestujících, ohrožoval účastník protestu.

Kromě desítek tisíc kritiků současné vlády, žádajících její demisi, se na Václavském náměstí objevila i zhruba třicítka podporovatelů Fialova kabinetu. Některých z nich si ovšem podle informací deníku FORUM 24 účastníci demonstrace všímali i po jejím konci.

Čtveřici mužů, kteří nesli vlajku Evropské unie, sledovali minimálně dva demonstrující až do chvíle, kdy nastoupila do tramvaje, směřující na Vinohrady. Zde došlo k incidentu, který nyní vyšetřuje kriminální policie.

„Tak demonstrace skončila, takže jsme se s klukama blížili k hospodě a z auta vyskočil týpek a s nožem v ruce na nás řval, že jsme ukrajinský kun*y a že nás zabije,“ popisuje dramatickou situaci Dušan Makovský. Pokřikováním vše skončilo, potenciální útočník totiž sám odešel.


Policie nyní podle fotografií z demonstrace hledá muže, který názorové odpůrce pronásledoval a posléze jim vyhrožoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články