Medailová techtle mechtle party: Se Zemanem vůbec nediskutovat

(ČT24)

FOTO: ČT24

Kolem oslavy státního svátku 28. října, která by vzhledem ke koronakrizi skutečně neměla proběhnout v žádné formě připomínající normální časy, se zbytečně s Milošem Zemanem zachází jako s nějakou významnou autoritou a celebritou. Není o čem diskutovat. Prostě se to konat nemá.

Byl by skutečně takový problém rovnou říci, že je jasné, že máme mimořádnou situaci a není nutné trvat na nějakém pompézním rituálu? Vlastně na čemkoliv, kde se zbytečně musí shromažďovat lidé?

Eric Drooker

Anglická královna na jaře zrušila kvůli šíření koronaviru oslavu svých narozenin. Bylo to poprvé za 68 let její vlády. Nezdálo se jí to vhodné. Ale hlava státu – republiky prostě potřebuje svou oslavu. Že nemůže slavnostně vypadat nic, kde se objeví v nějaké roli Miloš Zeman, to už je jen takový bonus.

Ministr zdravotnictví Roman Prymula ale ve středu řekl novinářům: „Situaci dnes budeme projednávat. Stávající situace je taková, že ten ceremoniál určitě nemůže proběhnout v původním režimu. Budu o tom s panem prezidentem hovořit. V tuhle chvíli situace epidemiologicky není příznivá.“

Tak skutečně zajel za Zemanem a o něčem mluvili a celkem zbytečný úředník Jiří Ovčáček to odmítl komentovat. Na čtvrtek na 11 hodin je oznámen „briefing“ prezidentova kancléře Vratislava Mynáře.

Kdyby šlo o připomínku vzniku republiky, na kterou náš stát nějak navazuje, dalo by se najít dost zajímavých a tvůrčích řešení. Na to ale naftalínová mysl hradního panstva nestačí, to by pro ně byl výlet do jiného myšlenkového vesmíru a oni mají problém se pohybovat už v tomhle.

Není žádný důvod, tedy rozumný, proč pořád té osobě dávat nějaké hračky, aby byl pán chvíli v klidu. Jednou kanál, jindy rituál s medailemi. Sám nevyjde vstříc nikdy nikomu. Prostě poslat dopis z hygieny, že se nic konat nebude, a konec.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]