Stejně jako v případě každé tragédie, která je mediálně vděčná, dá se očekávat, že se dříve nebo později vyrojí spousta zla, špíny, těch, kdo rozumějí úplně všemu nebo konspiračních teoretiků. Tady je přehled toho nejhoršího, co je v souvislosti s požárem katedrály Notre-Dame momentálně k vidění.

  1. Mohou za to muslimové, byl to terorismusAno, tohle se dalo čekat. Katedrálu tajně zapálili teroristé a už se staví mešity. A ne, nejsou to jen diskutéři na Novinkách, ale mnoho dalších lidí.

  2. Může za to Macron a tajné službyTohle asi také nepřekvapí. Jelikož ve Francii stále řádí tzv. žluté vesty, podle některých vzdělanců a vlastenců je oheň pokusem odvrátit pozornost od jejich požadavků.
  3. Může za to Francie, protože přijímá uprchlíkyJak známo, na internetu se vyskytuje řada myslitelů, a to mj. mezi představiteli ruské propagandy, zastánci rádoby tradičních hodnot a tak dále. Ti se teď celou věc snaží prezentovat jako symbol duchovního úpadku, protože bohužel sami nevědí, že symbolem veškerého úpadku jsou oni sami.

  4. Nic nevíme, ale naznačímeNěkdy se prostě stane nehoda. I tu je ale potřeba řádně zneužít. A třeba jen tak zasít semínko pochybností, protože ve skutečnosti by se vám osobně hodila jiná možnost.

  5. Moc truchlíte!Pro mnoho Francouzů byl požár opravdu emotivní záležitostí. Někteří plakali. A to rozzuřilo strážce opravdové morálky! Protože – vy pláčete kvůli budově? A co všechny ty trpící děti v Africe?

A pak je tu jeden bonus na konec:

Řekněme si jedno. Díky všem těmto typům z internetových diskuzí jsme se pravděpodobně definitivně zbavili tématu kojení na veřejnosti. Protože tohle jim vydrží dlouho.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora