Medveděv píše o atlantických impotentech. Psychoanalytik by mu s jeho fantaziemi snad pomohl

Dmitrij Medveděv (Duma.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Dmitrij Medveděv | FOTO: Duma.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Bývalý takzvaný prezident, tedy plyšový medvídek v rukou Vladimira Putina, se opět rozepsal. Dmitrij Medveděv teď hraje roli klauna, který testuje nepříčetnými výroky, co všechno je možné. Vklad jeho osobnostních rysů do té tragikomedie ale nelze popřít.

„Generální tajemník NATO utrousil, že Ukrajina zvítězí jako suverénní nezávislý stát. Neřekl však nic o její územní celistvosti. Jako by vyhrála, ale zřejmě v nových, značně zmenšených hranicích své nezávislosti, a všichni suverénní usednou k jednacímu stolu. To už je pokrok,“ utěšuje se Medveděv na Telegramu.

(Týdeník FORUM)

Problém je v tom, že i kdyby se navždy (tedy na pár let) za hranice Ukrajiny vydávala dnešní linie fronty, už to by byla pro Rusko porážka. Smutné by bylo jen to, že by Ukrajina přišla o velkou část černomořského pobřeží, a především by se nedaly na okupovaných územích odhalit ruské válečné zločiny a dostat ze spárů Putinovy junty nebožáky, které tam bude říše dál terorizovat. Rusku to ale stejně neprojde. Navíc nebylo schopné za osm let nijak zlepšit život lidí na separatistických územích, takže sotva bude moci při svém zchudnutí, neschopnosti a nezájmu něco udělat na okupovaných územích.

Pak pokračuje náš politický trafikant v dalším lhaní. „A permanentní regresí je, že arogantní výrostci z NATO vždy snadno zapomenou na státní převraty, které jejich organizace provedla v suverénních zemích po celém světě, svrhla legálně zvolené hlavy států a zabila desetitisíce civilistů – starců, žen, dětí. Na dodávky zbraní všemožným šmejdům, zoologickým zmetkům a extremistickým režimům. Na beztrestnost vůdců Severoatlantické aliance za zvěrstva, která spáchali,“ káže Medveděv.

()

Netušíme, kdo je podle toho květnatého jazyka „zoologický zmetek“. Když se řekne ve spojitosti s Rusy ZOO, napadne nás ten mýval, kterého ukradli. Zelený mužíček ho chytil za ocas, když se zvířátko, které zjevně nechtělo být osvobozeno, bránilo, načež ho hlavou dolů hodil do nějaké bedny. Je to krásný symbol, jak si osvobozování putinské hordy představují. Mýval měl jen štěstí, že nebyl sněden nebo vycpán. Zatím.

Dodávky zbraní šmejdům a extremistickým režimům celé roky provozuje Rusko. Wagnerovci v Libyi a Sýrii už předvedli, jaké krutosti umí. Teď tahají z lágrů zločince a posílají je na frontu. NATO nikdy nenapadlo a neokupovalo žádnou demokratickou zemi. Je roztomilé, že Medveděv dál píše o tom, jak „v zemích NATO nežije více než 12 procent světové populace“, a přitom ruská propaganda stále tvrdí, jak je Rusko „obklíčeno“. Zřejmě na severu ledními medvědy a na jihu Mongolskem, Čínou a Kazachstánem.

Jan Křesadlo. (Václav Pinkava/dědicové)

Závěr je taky pěkný:

„Civilizovaný svět tuto organizaci nepotřebuje. Musí se kát před lidstvem a být rozpuštěna jako zločinecký subjekt. Ale ani Pontifex Maximus je nebude moci zbavit hříchů. P. S. Pokud by NATO, jak Stoltenberg naznačil, dodalo kyjevským fanatikům systémy Patriot spolu s personálem NATO, stali by se okamžitě legitimním cílem našich ozbrojených sil. Doufám, že to atlantičtí impotenti pochopí.“

Výraz impotent by ani Medveděv, ani kdokoli jiný z Kremlu neměl raději používat. Nějaký psychoterapeut by mohl bývalou politickou veličinu jemnými dotazy třeba směřovat k tomu, jestli u něj nedochází k nějaké projekci a nepromítá své vlastní problémy do druhých.

Možná by ale NATO mohlo kromě dodávek raket Ukrajině ještě zvážit nějaký mohutný parašutistický výsadek psychoanalytiků na ruské území. Práce by tam měli dost na roky dopředu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články