Medveděv to chce asi jednou u tribunálu uhrát na své šílenství. Šanci by to mělo

Dmitrij Medveděv (ČTK)

Dmitrij Medveděv | FOTO: ČTK

Ruský exprezident Dmitrij Medveděv, nyní plyšáček vůdce Vladimira Putina, který svými výtvory zkouší, co Západ snese, se opět rozepsal. Tentokrát ho zaujalo, že se v Německu někteří pravicoví spiklenci rozhodli provést státní převrat.

Medveděvovo psaní trochu připomíná sdělení umělé inteligence. Jenže ta sice občas taky vykládá nesmysly, ale je u toho až únavně zdvořilá. To druhé u Dmitrije Anatoljeviče nehrozí. Teď měl například potřebu německého kancléře přirovnat k játrové klobáse. V době, kdy ruští občané rukují jako zvěř na porážku, jsou jistě řeznické a kuchařské metafory namístě, jen by se to nemělo přehánět. To by pak někoho mohlo napadnout, že vůdce Putin připomíná naloženou rybu, a to by bylo jistě hodnoceno jako nepravdivé zprávy o ruské armádě.

(Týdeník FORUM)

Exčinovník popírá, že by Rusko mělo něco společného s převraty a veškerým zlem. „Samozřejmě je naznačena souvislost s Rusy. Co jiného by to mohlo být? Všechna zlá spiknutí, světové války, ničivá zemětřesení a smrtící epidemie pocházejí od nás. I když jsme na to hrdí, zatím se nám to nepodařilo,“ zalitoval Medveděv. Je zbytečně skromný. Byla to armáda nyní znovu ceněného Stalina, která vpadla do zad Polsku záhy po wehrmachtu. Pak ještě SSSR, který Putin označil za „historické Rusko“, vpadl do Maďarska, Československa, Afghánistánu, podílel se na korejské a vietnamské válce, dnes válčí Rusko v Sýrii a na Ukrajině.

Medveděv ale soudí, že Německo je nějaké nemocné. To sice napadá někdy i samotné Němce a občas si to pomyslí každý občan nějaké země, ale v Německu se teď za chorobné pokládá především to, že tamní vlády příliš věřily Kremlu. Náš bloger z telegramu to ale vidí v souvislosti s pozoruhodnými pučisty jinak. „Je to jasný příznak dědičné choroby celého modelu vlády v Německu. Koneckonců mají tito pologramotní spiklenci pravdu: Německo nemá na svém území plnou suverenitu. O německé energetice, průmyslu a obraně rozhoduje ‚hluboký americký stát‘, nikoliv játrová klobása, nebo dokonce washingtonští stařešinové v útržkovité demenci.“

Zajímavé. Do únorové invaze Američané Němcům spíš vyčítali, že si tam dělají, co chtějí, ani Nord Streamu 2 se vzdát nechtěli. Geniální Putin to nakonec svou nepříčetnou akcí vyřešil. V rámci „osvobozování“ ruskojazyčných obyvatel Ukrajiny jim vypálil města, vyhnal je z domovů a dost jich povraždil. NATO se mu rozrůstá, ruská ekonomika padá a statisíce lidí utekly do ciziny před mobilizací. Židovského prezidenta označili z Kremlu za vůdce nacistů a vymysleli si biolaboratoře na Ukrajině. Pokud je někdo postižen demencí, americká vláda to není.

Možná si Medveděv říká, že kdyby se náhodou ocitl před tribunálem, který bude soudit ruské válečné zločince, sehraje to na duševní poruchu jako Rudolf Hess. Šanci by to mělo, ale je dost nepravděpodobné, že by jeho vyšetření někdo svěřil psychiatrům z Ruské federace.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články