Medveděv vypsal za vraždu italského ministra obrany Guida Crosetta odměnu 15 milionů dolarů

Italský ministr obrany Guido Crosetto (Quirinale.it,. wikimedia commons, CC BY 4.0)

Italský ministr obrany Guido Crosetto | FOTO: Quirinale.it,. wikimedia commons, CC BY 4.0

Italská rozvědka zjistila, že bývalý ruský prezident a premiér a nynější vrcholný Putinův propagandista Dmitirj Medveděv vypsal finanční odměnu za zavraždění italského ministra obrany. Vraždu by měli provést Prigožinovi žoldáci, protože proti nim byla namířena vyjádření italského ministra.

To, že Kreml plánoval atentát na italského ministra, zveřejnil list Il Foglio. Na hlavu Guida Crosetta vypsal Dmitirj Medveděv odměnu patnáct milionů dolarů.

(FORUM 24)

Medveděv se vůči Crosettovi vymezoval již v minulosti. V lednu jej například označil za „vzácného blázna“, protože italský ministr obrany kritizoval ruskou agresi vůči Ukrajině a prohlásil, že v případě, že do Kyjeva vjedou ruské tanky, vypukne třetí světová válka.

Za Crosettovu vraždu nabízel Medveděv zmíněnou odměnu žoldákům z tzv. Wagnerovy skupiny. Důvodem bylo nedávné prohlášení italského ministra, že právě tato soukromá armáda stojí za rozdmýcháváním migrační krize v Evropě. „Myslím, že je důležité říci, že exponenciální nárůst migračních vln z Afriky je v nezanedbatelné míře součástí jasné strategie hybridní války, kterou používá Wagnerova skupina, jež využívá svůj značný vliv v některých afrických zemích,“ uvedl ministr obrany Guido Crosetto ve svém prohlášení.

Šéf žoldáků a zakladatel skupiny Jevgenij Prigožin označil následně ministra za „kreténa a pizdu“ a vzkázal mu, aby se věnoval problémům ve vlastní zemi.

Atentát měla podle italské rozvědky uskutečnit jedna ze skupin wagnerovců působící buď v Srbsku, nebo v Estonsku.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články