Nepotřebujeme svět bez Ruska, napsal Medveděv. Jen zapomněl, že svět nepotřebuje současné Rusko

Dmitrij Medveděv (ČTK)

Dmitrij Medveděv | FOTO: ČTK

Bývalý ruský prezident i premiér Dmitrij Medveděv, nynější věrný Putinův propagandista, v poměrně rychlém časovém sledu vydává prohlášení či komentáře, jejichž cílem je přesvědčit svět, ale zřejmě hlavně sebe a své okolí, o velikosti Ruska a jeho nepostradatelném místě na Zemi. A tak přidal do sbírky další text, ve kterém se snaží zastrašit celý svět.

„Pokud vážně vyvstane otázka existence Ruska samotného, ​​nebude se řešit na ukrajinské frontě, ale spolu s otázkou další existence celé lidské civilizace. A tady by neměly být žádné nejasnosti. Nepotřebujeme svět bez Ruska,“ prohlásil Dmitrij Medveděv a jedním dechem dodal, že je obtížné zahájit s Ukrajinou jakákoli vyjednávání „kvůli pumpování kyjevského režimu zbraněmi“.

()

„Naši nepřátelé to dělají, protože nechtějí pochopit, že jejich cíle vedou záměrně k totálnímu fiasku. Ztráta pro všechny. Havárie. Apokalypsa. Když bude muset být bývalý život zapomenut na celá staletí, dokud nepřestane vyzařovat radiace,“ pohrozil už pokolikáté světu jadernou apokalypsou Medveděv.

Počátek tragédie na Ukrajině odstartoval podle Medveděva před třiceti lety, když se rozpadl Sovětský svaz. To je mantra, kterou pravidelně opakuje proto, že je to i názor samotného Putina. „Mocná země dlouho spočívala na poválečných dohodách a vzájemných zájmech zúčastněných zemí, na blokové konfrontaci a jaderných raketách, na dodávkách potravin pro své satelity, na traktorech a tancích, na socialistickém realismu,“ popsal, proč byl podle jeho názoru Sovětský svaz ve světě respektován. Jen zapomněl zdůraznit, že to nebyl respekt, ale obavy, protože nevyzpytatelný kolos vlastnil a stále vlastní jaderné zbraně schopné skutečně zničit celou planetu. A přitom byl Sovětský svaz „pro starší generaci milovanou vlastí a nádherným snem o spravedlnosti“.

Pak ve své úvaze udělal Medveděv historický exkurz. Připomněl, že historie je neúprosná, a vyjmenoval některé mocné říše. „Řím a Konstantinopol. Arabští chalífové a Čingischán. Vzestup a neslavná smrt Napoleona. Západ slunce v koloniích mocné Británie. Evropa Karla Velikého. Inkové a Peršané. Osmanská říše a carské Rusko.  Po rozkvětu říše a jejím zlatém věku je dlouhá cesta do stejného finále: k rozpadu a válce nebo válce a rozpadu. Toto je světový zákon,“ píše bývalý ruský prezident.

Současnost vychází dle mínění kremelského propagandisty ze dvou dat „ze kterých není návratu“. První na podzim roku 2008, kdy západní svět podpořil gruzínskou agresi proti osetskému lidu a „vynesl do nebes blázna, narkomana a dobrodruha“, druhým zlomem je jaro 2014, kdy obyvatelé Krymu „vyjádřili svou vůli v zákonném referendu a navždy se vrátili do své historické vlasti“. A to podle Medveděva způsobilo v západním světě šílenou, impotentní hysterii, která trvá dodnes. „Jejich křeče jsou živeny jeskynní rusofobií a touhou vytvořit nově vytvořeného Frankensteina v osobě Ukrajiny,“ píše jazykem dávno minulé propagandy sluha Kremlu.

Rusko ale nedovolí, aby bylo poraženo, míní Medveděv, podle kterého v tom není Rusko samo. Západní země se satelity totiž představují pouze 15 % světové populace. „Nás je mnohem víc a jsme mnohem silnější. Klidná síla naší velké země a autorita jejích partnerů jsou klíčem k zachování budoucnosti pro celý náš svět,“ utěšuje na závěr Medveděv každého, kdo věří, že současné Putinovo Rusko bude ještě někdy světovou velmocí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články