Medveděv zase vyhrožuje jadernými zbraněmi. Jeho genialita už nás ozařuje dnes

Dmitrij Medveděv (Duma.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0)

Dmitrij Medveděv | FOTO: Duma.gov.ru / Wikimedia Commons / CC BY 4.0

Dmitrij Medveděv se po dvou dnech probral a napsal další příspěvek na Telegram. Je stejně zmatený a agresivní jako vždycky. Zajímavé otázky nás u něj ale napadají, byť pochopitelně jen řečnické.

Medveděv slavnostně sděluje „výsledky rozhodnutí vrchního velitele“ ze dne 21. 9. Tím velitelem je Putin, kterému se dosud běžně říkalo prezident. On samozřejmě žádným prezidentem není, protože nebyl do úřadu dosazen ničím, co by připomínalo demokratické volby, ale byl to aspoň takový zvyk ze starých časů.

(Týdeník FORUM)

K tomu obsahu Medveděvova sdělení: „Proběhnou referenda a republiky Donbasu a další oblasti budou připojeny k Rusku.“

Pozoruhodné. On Medveděv ví, jak ta referenda dopadnou? V Rusku se hodně zabývali různými tajuplnými psychickými silami, ale pokud je výsledek referend jasný, není zbytečné je konat?

Dále: „Obranu všech anektovaných území výrazně posílí ruské ozbrojené síly. Rusko oznámilo, že pro takovou obranu lze použít nejen mobilizační kapacity, ale i veškeré ruské zbraně, včetně strategických jaderných zbraní a zbraní nového principu.“

Ty jaderné zbraně chce použít nejen proti zemím NATO, ale také na Ukrajině? To ale není moc motivační pro ruské vojáky, co tam už jsou, ani pro ty, co tam hodlají nahnat. Ty to přece spálí taky. Když už dělají ta referenda všude možně, nechtěli by o té věci udělat nějaké i v Rusku? I když ono by to vlastně nemělo smysl, když věšteckými silami nadaný Medveděv ví, jak dopadne.

Pak je tam něco o hypersonických zbraních, co „zaručeně dosáhnou cílů v Evropě a USA mnohem rychleji“, než by někdo stačil obsadit Krym. Zřejmě má na mysli něco podobného, co jim už jednou bouchlo a zabilo několik vlastních lidí.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Poslední věta je ale pravdivá: „Západní establishment a všichni občané zemí NATO obecně však musí pochopit, že Rusko si zvolilo vlastní cestu. Není cesty zpět.“

To nám není třeba říkat. My jsme pochopili, že si Rusko vybralo vlastní cestu a není pro něj cesty zpět. Platí to ale v poněkud jiném slova smyslu. Ekonomicky se Rusko vrátilo o 30 let zpět a politicky někam do dob Leonida Iljiče Brežněva. S nástupem Putina se „zpět“ Rusko posouvalo pořád. Symbolem toho je mix všelijakých carských symbolů a rudých hvězd. Teď už se nesmí ani pokračovat v odhalování zločinů stalinismu. Pokud jde o budoucnost, Putin se nechal slyšet, že bez Ruska nemá svět smysl a až všichni zahynou, Rusové půjdou do nebe, tak jim o nic nejde.

Protože jsme křesťanství na Západě dosud zřejmě chápali špatně, mysleli jsme si, že do nebe a do pekla půjdou lidé na základě svých individuálních činů. Putin už ale odhalil, že Bohem je vlastně on, a tak může rozhodnout o kolektivním nanebevzetí ruského národa.

Ještě by se to ale mělo projednat s ministrem Šojguem. Ten nechal nedávno v Tuvě odhalit několikametrovou sochu Buddhym a tak není jasné, jestli se to pravoslavné nebe bude týkat i buddhistických Tuvinců, které Kreml posílá bojovat na Ukrajinu. Hypersonická genialita bloggera Medveděva je nad naše chápání, ale třeba by nám tento problém mohl v některém ze svých příštích příspěvků objasnit. Měl by to do té jaderné války stihnout, protože pak už si to nebudeme mít jak přečíst.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články