Meghan a Harry se finančně osamostatňují od královské rodiny. Podepsali milionovou smlouvu na podcasty

Meghan Markle a princ Harry (flickr.com/Mark Jones)

Meghan Markle a princ Harry | FOTO: flickr.com/Mark Jones

Společnost Spotify oznámila podpis velmi zajímavé a lukrativní smlouvy. Mezi tvůrce podcastů, které se na populární platformě objevují, budou podle serveru Page Six od příštího roku patřit i princ Harry a jeho žena Meghan Markle. Po Netflixu si tak pár, který se vzdal všech královských výhod, připsal další zdroj financí. Ty se mu budou bez ekonomické podpory z Británie hodit.

Víceletá smlouva, kterou vévoda a vévodkyně ze Sussexu podepsali, přinese manželům a jejich nově založené společnosti Archewell Audio zisk v řádu milionů dolarů. Obsah jejich podcastů má diváky po celém světě povzbudit a pobavit.

„Na podcastingu se nám líbí to, že se díky němu na chvíli zastavíme a najdeme si chvilku společně a bez rozptylování poslouchat,“ napsali Meghan a Harry v prohlášení. „I kvůli výzvám, které před nás rok 2020 postavil, je dobře, že se navzájem slyšíme a slyšíme příběhy toho druhého. Připomíná nám to, jak jsme všichni propojeni,“ dodávají.

Dawn Ostroff, hlavní obchodní ředitel Spotify pro obsah a reklamu, říká: „Vévoda a vévodkyně ze Sussexu žijí v Kalifornii, ale síla jejich hlasů ukazuje, že oslovují celý svět.“ Zároveň připomněl, že spolupráce s Meghan a Harrym ukazuje, jak oceňují potenciál platformy Spotify.

Meghan je svým vstřícným přístupem k sociálním sítím a podobným vymoženostem současné doby pověstná. I kvůli tomu je prezentována jako pravý opak konzervativní Kate Middleton, manželky prince Williama. Ta totiž třeba svým dětem zakazuje tablet a mobilní telefon. Obává se totiž, aby se její potomci nestali závislí na facebooku, instagramu a dalších lákadlech.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články