Ekonomika zpomaluje. A právě to bylo hlavní téma nedělních Otázek Václava Moravce. Do studia dorazili ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová za hnutí ANO, místopředseda SPD Radim Fiala a místopředseda Starostů Vít Rakušan.

Dostálová se zpomalování ekonomiky nebojí a tvrdila, že to je totéž jako fungování domácností. „Nemyslím, že by mělo dojít k nějakému kritickému scénáři, a to díky evropským fondům,“ přiznala ministryně.

Okamurův poslanec Fiala následujícího vývoje naopak bojí a myslí si, že vláda bude muset škrtat. „Bude problém schválený schodek udržet,“ myslí si. „Ten problém je reálný a to zpomalení ekonomiky je jednoznačné,“ souhlasil Rakušan a připomněl, že opozice na celou věc dávno upozorňovala. „Rozjetý mejdan rozdávání hnutí ANO prostě končí a kocovina může být velmi bolavá,“ dodal.

Rakušan má za to, že v roce 2019 opravdu rozpočet může zachránit Evropská unie. Fiala si jakožto zástupce SPD neodpustil říci, že EU je finančně oslabená. Kvůli brexitu přejde Česká republika o 100 miliard pro následující čtyřleté období.

Rakušan je ale přesvědčen o tom, že vláda měla šetřit už dávno a nevyhazovat peníze za úplatky voličů nebo přicházet s nesmyslnými návrhy jako obědy zdarma nebo obří vládní čtvrť.

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora