Mejdan v Teplicích jako symbol Babišova Palerma. Policejní ředitel, politici, kmotr u jednoho stolu

Vladislav Husák (YouTube)

Vladislav Husák | FOTO: YouTube

My můžeme. To si asi říkali účastníci sobotního mejdanu v Teplicích. Severočeský šíbr Benda hostil ve svém hotelu zajímavou skupinu lidí. Jeho dlouholetého kamaráda Paroubka doplnil například Babišův poslanec a oblíbený maskot exhokejista Hnilička nebo policejní ředitel Husák, známý ze svých předchozích skandálů. Pravděpodobné je, že se postupně objeví další zajímavá jména.

Večírek je dokonalým symbolem Babišova Palerma. V době tvrdého zákazu se u jednoho stolu scházejí politik rozhodující o tom, kam půjde ze státní pokladny sedm miliard korun, podnikatel označovaný za kmotra na severu, bývalý premiér a současný policejní ředitel. Vše se odehrává přesně ve chvíli, kdy policisté a ČOI společně bouchají na dveře hotelů a penzionů a hledají nelegálně ubytované hosty na pokojích. Jde o absurdní záležitost, která naprosto vystihuje současný stav České republiky.

FORUM 24 (archiv)

Většina podnikatelů je zavřená doma, nesmí pracovat, o pomoc žádat v podstatě nejde, protože Havlíčkův systém nefunguje. Kdo otevře hospodu pro pár kamarádů, musí počítat s ostrým postihem. Jenže pak jsou tu ti jiní lidé. Ti, kteří si klidně udělají nelegální večírek v Teplicích nebo na Vyšehradě. Ovšem, pozvánka na sobotní party se zřejmě dostala do nepravých rukou, které nakonec na večírek „pozvaly“ i vybrané novináře.

Babiš se tlačil do politiky kvůli tomu, aby bojoval proti korupci a papalášství. Tak nějak to říkal. Po letech je to tak, že největším papalášem je on sám a obklopuje se lidmi, z nichž mnozí význam tohoto slova naplňujií bezezbytku. A pokud jde o korupci, ta se teď děje tak, že pan premiér přiděluje sám sobě dotace a zakázky. Nikdo nemusí nikoho uplácet.

Tohle Babišovo Palermo nebude voliče už moc dlouho bavit.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner