„Měl pocit, že se mne nikdo nezastane,“ vysvětlila Jermanová, proč její kadeřník nazval ODS „partou buzerantů“

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová  (Facebook JPJ)

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: Facebook JPJ

„Manžel se nechal unést. Není politikem a nechal průchod svému rozhořčení nad útoky, které jsou proti mně dlouhodobě vedeny. Měl pocit, že se mne nikdo nezastane, byť máme za sebou v kraji mnoho úspěchů.“ Tak komentovala pro deník Blesk hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová skandál svého manžela, který na Facebooku sprostě napadá a uráží politické konkurenty své ženy. Naposledy napsal na adresu místopředsedy ODS a středočeského zastupitele Martina Kupky a jeho týmu, že jsou „parta buzerantů“.

Jakub Pokorný, kadeřník, toho času na mateřské dovolené, se podle hejtmanky jednoduše nechal unést. A tím je vše vyřízené. Možná by měla svému manželovi znovu půjčit krajského Superba, aby se jel uklidnit na fotbal. Zajímavá je zmínka Jermanové o údajných útocích na její osobu. Nejde o žádné útoky, ale o závažné kauzy, po kterých by jakýkoliv slušný politik odstoupil a rozhodně by neměl tu drzost znovu kandidovat na pozici hejtmana.

Nejde jen o trapné zneužívání krajské limuzíny, kterou Pokorný jezdil do své oficíny stříhat klienty. Aktuálně jde o vyhazování krajských peněz za statisícové odměny pro vybrané úředníky, kteří měli díky Jermanové vyšší platy než ministři. Hejtmanka přitom nedokáže vysvětlit, co s miliony udělala, komu a za co je poslala. Stejné je to s miliony, které kraj posílal neznámým lidem za podivné a očividně nesmyslné služby. To nejsou žádné útoky. To jsou vážné skandály, které by neměl řešit kadeřník, ale policie.

Další z témat, na které konkurenti Jermanové upozorňují, je stav středočeských silnic. Katastrofální záležitost, za kterou je přímo zodpovědné krajské vedení. Kdo cestuje po České republice, jistě ve srovnání s jinými regiony „oceňuje“ kvalitu středočeských asfaltových lepenic.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]