Měla vlasy samou loknu

Jedno z možných vysvětlení nového účesu Aleny Schillerové. Druhé je, že se stal zázrak. (Lucie Batková)

Jedno z možných vysvětlení nového účesu Aleny Schillerové. Druhé je, že se stal zázrak. | FOTO: Lucie Batková

Žijeme v podivných časech, do kterých evidentně patří také zázraky. Jedním z nich je účes ministryně financí Aleny Schillerové. Strážkyně státní kasy se neustále objevuje se zázračně upraveným účesem, někdy se dokonce fotí přímo před kadeřnictvím. A to v době, kdy jsou z důvodů vládních nařízení všechna kadeřnictví uzavřena.

Všimli jsme si toho všichni. Vlasy paní ministryně vždy perfektně drží – barva, střih, foukaná, všechno jako ze škatulky. No řekněte, není to hezké, když je někdo takhle šikovný? A kdo by se chtěl ptát, zda tu někdo neporušuje vládní nařízení, nebo naopak zákon o elektronické evidenci tržeb, pokud kadeřníkovi Schillerová zaplatila, ale není o tom nikde záznam? V takové pohnuté době, kdy všichni povinně táhneme za jeden provaz!

„Děkuji za komplimenty směrem k mému účesu. Vážím si jich o to více, protože si vlasy upravuji jako všichni ostatní už několik týdnů docela sama. Patřím ke generaci, která je na svépomoc v osobní vizáži zvyklá,“ uvedla ministryně financí na sociálních sítích. A my jí samozřejmě věříme!

Nebo se vám zdá, že tu něco nehraje? Tak možná ve světě, kde prezident republiky poruší vládní nařízení setkáním s více než deseti lidmi u jídla, jeho kancléř pořádá zabijačku, členové vlády se potkávají bez roušek a kde nejmocnější muž Pražského hradu (Martin Nejedlý) ignoroval karanténu i nošení ústenky, je to tak nějak… samozřejmé, že nevěříme ani Aleně Schillerové.

Ale tak možná skutečně paní ministryně skvěle ovládá nůžky, kulmu, fén, žehličku na vlasy a má ty správné barvy a všechny ostatní přípravky. K tomu jí skutečně gratulujeme! A možná se na příštích veřejných vystoupeních vlády dozvíme, že se to od ní přiučili všichni ostatní ministři Klárou Dostálovou počínaje a Adamem Vojtěchem konče. Jen Andrej Babiš ne – ten zůstává schovaný, protože se o sebe bojí.

Ovšem kdo nemá styl, jako by nebyl. Viďte, paní ministryně?

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]