Merkelová si stěžovala na nespravedlivé rozdělení uprchlíků

Eric Drooker

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes před spolustraníky ve svém volebním obvodě v severoněmeckém Grimmenu hájila svou politiku vůči uprchlíkům a kritizovala Evropskou unii za dosud nespravedlivé rozložení břemene. Zopakovala, že Německo uprchlickou krizi zvládne, ale zdůraznila, že jde o globální úkol.
Merkelová na krajském sjezdu své Křesťanskodemokratické unie (CDU) řekla, že ji zklamala reakce Evropské unie na příliv uprchlíků. „Dodnes tu chybí spravedlivé rozdělení břemene. Byly podniknuty první kroky v podobě záměru spravedlivě rozdělit 160 000 uprchlíků, ale ještě neexistuje stálý přerozdělovací mechanismus,“ kritizovala podle stanice NDR.
Pokud chce být Evropa solidární, musí tuto záležitost brát vážně všech 28 členských států EU, a nikoli jen čtyři nebo pět.
Kancléřka znovu ujistila, že výzvy plynoucí z uprchlické vlny lze zvládnout. „Zvládneme to,“ zopakovala své krédo. Vzhledem k tomu, že ve světě je 60 milionů uprchlíků, však podle ní jde o celosvětový úkol.
Merkelová se však také vyslovila pro rychlejší vracení lidí, kteří nemají právo na azyl. „To znepokojuje mnoho lidí. Tomu rozumím,“ poznamenala.
Letos podle ní požádá o azyl v Německu dohromady nejméně 100 000 Albánců a Kosovanů. V zásadě podle kancléřky musí být všech 100 000 vráceno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články