Německá kancléřka Angela Merkelová dnes před spolustraníky ve svém volebním obvodě v severoněmeckém Grimmenu hájila svou politiku vůči uprchlíkům a kritizovala Evropskou unii za dosud nespravedlivé rozložení břemene. Zopakovala, že Německo uprchlickou krizi zvládne, ale zdůraznila, že jde o globální úkol.
Merkelová na krajském sjezdu své Křesťanskodemokratické unie (CDU) řekla, že ji zklamala reakce Evropské unie na příliv uprchlíků. „Dodnes tu chybí spravedlivé rozdělení břemene. Byly podniknuty první kroky v podobě záměru spravedlivě rozdělit 160 000 uprchlíků, ale ještě neexistuje stálý přerozdělovací mechanismus,“ kritizovala podle stanice NDR.
Pokud chce být Evropa solidární, musí tuto záležitost brát vážně všech 28 členských států EU, a nikoli jen čtyři nebo pět.
Kancléřka znovu ujistila, že výzvy plynoucí z uprchlické vlny lze zvládnout. „Zvládneme to,“ zopakovala své krédo. Vzhledem k tomu, že ve světě je 60 milionů uprchlíků, však podle ní jde o celosvětový úkol.
Merkelová se však také vyslovila pro rychlejší vracení lidí, kteří nemají právo na azyl. „To znepokojuje mnoho lidí. Tomu rozumím,“ poznamenala.
Letos podle ní požádá o azyl v Německu dohromady nejméně 100 000 Albánců a Kosovanů. V zásadě podle kancléřky musí být všech 100 000 vráceno.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner