Metnar vyhrožuje rezignací. Chce peníze, co mu Babiš slíbil

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO)  (ČTK)

Ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) | FOTO: ČTK

Lubomír Metnar by se mohl stát dalším ministrem, který skončí v Babišově kabinetu. Ministr obrany ovšem podle informací serveru Novinky.cz přemýšlí o rezignaci z vlastního popudu. Pokud se do rozpočtu jeho ministerstva nevrátí peníze, o něž přišel kvůli podmínce komunistů, je odhodlán ve vládě skončit. Situaci bude muset řešit sám premiér.

Právě Babiš byl tím, kdo na konci roku 2020 z rozpočtu ministerstva obrany vzal 10 miliard, které na nátlak komunistů přesunul do rezervy státního rozpočtu. Výměnou za to měli poslanci KSČM pro rozpočet hlasovat. Tehdy ovšem předseda vlády slíbil, že začátkem letošního roku budou všechny peníze zpět. 

To se ovšem nestalo, vrátila se pouze polovina, a to Metnar patrně nehodlá tolerovat. „Řekl, že chce, aby se peníze vrátily do konce března, a pokud ne, rezignuje. To platí,“ řekl pro Novinky.cz tiskový mluvčí ministerstva Jan Pešek.

Zbylých pět miliard je stále v rozpočtové rezervě, ale zatím to nevypadá, že by se do konce měsíce měly přesunout na účet ministerstva.

„V lednu dostali pět miliard a teď je březen. Pokud peníze potřebují, požádá pan ministr pana premiéra a peníze tam půjdou. Teď je to v rukou těchto dvou osob,“ řekla k celé situaci ministryně financí Alena Schillerová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]