MF DNES se pustila do Nečase a manipulovala jeho slova. Přinášíme celou reakci expremiéra

Bývalý český premiér Petr Nečas  (ČTK)

Bývalý český premiér Petr Nečas | FOTO: ČTK

Mladá fronta DNES se rozhodla opět zaútočit na bývalého premiéra za ODS Petra Nečase. Podle Babišova plátku si totiž dovolil udělat něco neuvěřitelného — koupil si byt o velikosti téměř 100 ms terasou. Deník následně ještě v článku zmanipuloval expremiérovu reakci.

Obrana před Babišem (archiv)

Čtenář se může ve středečním vydání dočíst „šokující informaci“ o tom, že za byt Nečas utratil dohromady 7,2 milionu korun. „Přičemž částku 5,6 milionu tvořila hypotéka. Zbylých 1,6 milionu bylo podle kupní smlouvy z výlučných prostředků nabyvatele, tedy Nečase,“ tvrdí vládní plátek. Informace údajně čerpají z kupní smlouvy, kterou mají k dispozici.

Babišovy noviny se dále pitvají v tom, kde na tak „luxusní“ byt u pražského Zličína mohl bývalý premiér vzít. Autorka článku si následně postěžovala, že s ní Petr Nečas nekomunikuje a pouze jí napsal, co si to dovoluje. Na to však novinářka nezapomněla zareagovat slovy, že je bývalý vrcholový politik, který je stále obžalován v kauze poslaneckých trafik.

Billboard Andreje Babiše a Dity Charanzové (twitter)

Deníku FORUM 24 se však podařilo zjistit, že bývalý premiér zaslal Mf DNES mnohem delší reakci. Tu si však nechali pro sebe. „Co si to dovolujete? Jsem soukromá osoba a do mých záležitostí Agrofertu nic není. To jste v Agrofertu všichni padlí na hlavu a myslíte si, že Česká republika, její občané a jejich soukromí jsou váš majetek? Pokud vás zajímají nemovitosti a obchody, myslím si, že váš majitel je dostatečně výživné téma a máte opravdu o čem psát osm tištěných stran denně, šest dní v týdnu + nedělní příloha, a to po celý rok,“ vzkázal novinářce z Mf DNES.

Pravdivá slova o Agrofertu se tak zřejmě autorce článku nehodila do krámu. Proč ale nejsou v premiérových novinách podobně přísní i na svého chlebodárce? Co například obvinění Andreje Babiše v kauze padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo? Proč každý den noviny nepřipomínají jeho střet zájmů, který řeší Evropská komise?

Každý, kdo sleduje vývoj cen bytů v Praze ví, že nejde o žádný luxus. Vždyť i cena obyčejného panelákového bytu 2+1 se v hlavním městě pohybuje v řádech několika milionů.

Podle Mf DNES je tak zřejmě každý, kdo si pořídí vlastní bydlení, zločincem. Petr Nečas byl několik let ministrem a následně premiérem, dnes se věnuje podnikání. Nelze tak očekávat, že by neměl peníze na koupi bytu. Věnovat téměř celou druhou stranu tomuto tématu, je tak naprosto absurdní.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]