Deník Mf DNES byl kdysi respektovaným seriózním titulem, který určoval zpravodajskou agendu v České republice. Rokem 2013, kdy se vydavatelství Mafra zařadilo do holdingu Agrofert, ale tyto zlaté časy skončily a noviny se tak soustavně přizpůsobují obrazu svého majitele Andreje Babiše, ale samozřejmě také šéfredaktora Jaroslava Plesla. Vybrali jsme pro vás deset titulních stran od počátku roku 2019, které stojí za vidění.

V posledních měcích Mf DNES ubylo dvanáct procent předplatitelů a titul padl na pouhých 120 tisíc prodaných kusů denně. A tak se za každou cenu snaží zaujmout, což je ovšem složité ve chvíli, kdy je nucen ignorovat základní politické informace, které se týkají předsedy vlády. Ten totiž tyto noviny vlastní, a tak se příliš nehodí o něm psát.

V Mf DNES je také patrný úbytek autorů. V současnosti je nutné dobře je prolustrovat tak, aby měli nejen názory shodné s hnutím ANO, ale dostatečně kritizovali Evropskou unii, Angelu Merkelovou a západní svět tak, jak to dělá šéfredaktor Plesl.

I proto zde čas od času najdeme Stanislava Křečka, Víta Zvánovce, Elišku Haškovou-Coolidge nebo rovnou bývalého novináře a oddaného fanouška Andreje Babiše Martina Komárka.

Od začátku ledna se ale Mf DNES zaměřila na zabíjení, katastrofy, násilí, bouračky a smrt. Je to velmi efektivní způsob, jak zakrýt, že noviny vlastně němají svým čtenářům co sdělit. A tragickému vývoji se sice můžeme pousmát, ve skutečnosti je ale velmi smutné, že kdysi tak skvělé noviny končí takto hanebně.

Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora