MF DNES už podruhé útočí na Fialu a ODS. Kvůli průzkumu, který se hodí

ATEO

Mafra, mediální dům ze svěřenského fondu Andreje Babiše | FOTO: ATEO

Redaktor Petr Kolář je z MF DNES známý několika věcmi. Za prvé je to naprosto servilní vedení rozhovorů s Andrejem Babišem. Za druhé je to jeho osobní přátelství s Václavem Klausem mladším, kterého ostentativně podporuje, a kolem sebe hlásá své antipatie vůči předsedovi ODS Petru Fialovi. To vše dokáže v linii stranického listu zkomprimovat do komentáře, který má být jakousi analýzou situace, přitom jde čistě jen o kopnutí do ODS ze strany propagandistického oddělení holdingu Agrofert. Text navazuje na středeční vydání, v němž vyšel Fiala na karikatuře a týkala se téhož tématu.

Pan Kolář dobře ví, že je nutné dobře zúročit každý průzkum preferencí. Bylo by ovšem trapné, kdyby zdůrazňoval jen úspěchy ANO, které patří do stejného holdingu jako on, a tak je efektivnější shazovat ODS, největšího reálného konkurenta Babišova hnutí, který nad ním zvítězil například v senátních volbách.

Kolář se Fialovi posmívá kvůli videu a nazývá ho „nejsmutnějším českým youtuberem“. Podle redaktora k ničemu příliš nevede snažení předsedy ODS (což se nejspíš projevuje tím, že strana nevstoupila do vlády s hnutím ANO a nedopadla jako ČSSD).

Strana prý hledá vnějšího nepřítele, a je tedy zjevně šokující, že se ODS nelíbí Babišovo chování. Kolář zmiňuje, že Fiala bude na dva roky znovu zvolen předsedou a místopředsedy se stanou ti členové ODS, které si vybere. To je podle Koláře konec, pokud ODS nepůjde příště do vlády. Jistě, takové věci se v hnutí ANO, kde nikdo nikdy neviděl protikandidáta, ani nikoho jiného než zaměstnance, rozhodně nedějí.

Často se říká, že na praktiky MF DNES a Lidových novin nemá smysl upozorňovat, že nemá smysl ty noviny už dnes číst. To se samozřejmě odráží v klesajícím počtu čtenářů. Jenže mlčet k tomu, jak se chovají tamní „novináři“, které neustále legitimizuje například Česká televize, není možné. Žádní novináři to nejsou, kopou prostě za šéfa.

A všímat by si toho měla také ODS i další demokratické strany, až budou těmto médiím poskytovat články a rozhovory. Nakonec to bude použito proti nim tak, jak se to aktuálně děje Fialově ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner