MF DNES v testu chválí Babišovy výrobky

Eric Drooker

Test kvality mléka, který provedla Mladá fronta, má na stupních vítězů hned dva výrobky z mlékárny Olma, patřící stejně jako MfD Andreji Babišovi. Na prvním místě se sice umístilo mléko od soukromého výrobce, ale jen těsně před produktem firmy ministra financí.

Propojenost Babišových novin a jeho dalších podnikatelských aktivit není na stránkách jeho deníku vidět poprvé. Pochvalu si dříve vysloužilo třeba i vodňanské kuře. Umístit v testu plnotučných mlék výrobek z Olmy na první příčku by zřejmě bylo až moc okaté, proto se MF DNES, která průzkum dělala společně s časopisem Svět potravin, rozhodla pro druhé a třetí místo.

Čerstvé bio mléko však na druhé Vrcovické ztrácí pouze setinu bodu. Současně je vítěz testu podroben kritice za cenu a nesprávné označení na láhvi jako tučné místo plnotučného. To u druhého autorovi vadí pouze, že není zcela jasné, ze které mlékárny Olmy produkt pochází. Třetí v testu, Mléko selské, je označeno jako výhodný nákup a podle recenze je velmi dobré, má plnou vůni a lahodnou chuť.

Čtenář dostává jasný návod, aby při nákupu upřednostnil výrobky Olmy, které jsou pro jeho spokojenost nejlepší. Vzhledem k tomu, že Andrej Babiš stále tvrdí, že do obsahu svých periodik nezasahuje, musíme věřit, že test je skutečně věrohodný.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]