Michaela Marksová perlí: Mládek je vtipný, těžko ho někdo nahradí

Michaela Marksová a Jan Mládek (ČTK)

Michaela Marksová a Jan Mládek | FOTO: ČTK

Ministryně práce a sociálních věcí vypadá, jako by vůbec nepatřila do sociální demokracie, nebo minimálně nerazí názory jejího předsedy. Každopádně je na ní patrné, že nesdílí obavy Bohuslava Sobotky z Andreje Babiše nebo že za své působení ve vládě stále nepochopila, v čem spočívají kompetence ministrů. Podle rozhovoru Marksové pro Aktuálně.cz to vypadá, že politička upřednostňuje na vládě pořádnou legraci před zodpovědnou prací.

Marksová je podle svých vyjádření jaksi mimo. Jak si totiž jinak vysvětlit, že stále počítá s vítězstvím ČSSD v parlamentních volbách, které české občany čekají na podzim? Buď si nepřipouští katastrofální stav sociálních demokratů, nebo je jí to jedno. Druhá varianta se zdá pravděpodobnější, protože, když dojde na téma Babiš-premiér, nevidí problém. „Situace se nějak vyvine,“ říká Marksová.

Pracovat pod vládním vedením současného ministra financí by jí také nevadilo. Prý není dobré hlásat, že do vlády s Babišem v čele není dobré vstupovat. Oligarcha totiž pro Marksovou patrně není ohrožením demokracie. „My se sice hádáme, ale děláme konkrétní kroky,“ pochvaluje si ministryně. Že jsou přitom deformovány osobní svobody různých skupin lidí, je zřejmě nutné zlo.

Nejdůležitější je, že se při rozhodování o budoucnosti národa šéfové vládních rezortů dobře baví. Alespoň to tak vypadá, když začne Marksová hovořit o odvolání jejího stranického kolegy Jana Mládka. Ministryně neřeší, že se dopustil mnoha profesních chyb, ale mrzí jí, že přijde o souseda ve vládě. Přitom byl tak chytrý a vtipný.

S tím se nedá polemizovat, jde pouze o vkus. Pokud někomu přijde vtipné nazývat živnostníky parazity nebo posílat občany za levnějším voláním do Polska, vypovídá to o jeho smýšlení. Myšlenkové pochody paní ministryně určitě stojí za zvážení jejího dalšího působení v úřadu.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com