Michael Pánek: Šéf BIS se konečně stane generálem, zaslouženě

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka (ČTK / Šimánek Vít)

Ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka | FOTO: ČTK / Šimánek Vít

Ješitný Miloš Zeman opakovaně odmítal povýšit plukovníka Michla Koudelku na brigádního generála, ačkoliv k tomu neměl žádný rozumný důvod. Jednalo se pouze o rozmar mstivého zakomplexovaného staříka, kterému ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) z nějakých nepochopitelných pohnutek vadí.

Jsem tedy rád, že nově zvolený prezident Petr Pavel se již s panem plukovníkem setkal a řekl,  že jej při nejbližší příležitosti do generálské hodnosti povýší. Stane se tak plným právem, protože činnost BIS oceňuji i renomované zahraniční tajné služby včetně izraelských Mosadu a Šin Bet. Izraelci se dokonce podílejí i na výcviku jejich agentů.

Ve své historii dosáhla BIS mnoha úspěchů. Namátkou to bylo v roce 2018 odhalení sítě ruských špionů, kteří pronikli i do některých významných míst státní správy, dále úspěšný boj proti radikálním islamistům nebo třeba rozbití sítě mafiánských struktur, které ovládly systém Visapoint umožňující legálně zaměstnávat cizince v naší zemi.

FORUM 24 (Pavel Hofman)

Unikátním projektem BIS je pak Riders, který trvá už přes dvacet let a zajišťuje výcvik řidičů ozbrojených složek v mimořádně obtížných situacích, kdy jsou ohroženy lidské životy. Tímto speciálním kursem prošlo už přes osm tisíc řidičů a mnoho lidí díky nim žije.

Nemohu samozřejmě zapomenout ani na proslulou kauzu Vrbětice, při níž naše obranné zpravodajství neboli kontrarozvědka odvedlo mimořádně skvělou práci. Za výbuchem v tomto muničním skladu, který zabil dva naše občany, stojí podle nezpochybnitelných důkazů agenti ruské vojenské rozvědky GRU a Česká republika se tak stala terčem státního terorismu ze strany Ruské federace. To dokonce vedlo i vládu premiéra Andreje Babiše k tomu, aby vypověděla většinu ruských diplomatů z Česka. Nemůže být proto přesvědčivějšího důkazu, že si BIS počínala skvěle.

Příslušníci této tajné služby slouží obětavě své vlasti, zajišťují její bezpečí a odhalují ty, kteří ji škodí. Někteří z nich za ní zaplatili vlastními životy. BIS pracuje kvalitně a je mnoho důvodů k povýšení Michala Koudelky na generála.

Autor je středočeský krajský zastupitel za ODS.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]ail.com

Související články