Michalikova smrt spustila vlnu reakcí. Dokazují jeho význam nejen v politice

Věslav Michalik (Hnutí STAN / se souhlasem)

Věslav Michalik | FOTO: Hnutí STAN / se souhlasem

Velká vlna reakcí se objevila v souvislosti s úmrtím poslance, krajského politika a starosty Dolních Břežan Věslava Michalika, který před vstupem do politiky působil také jako bankéř nebo jaderný fyzik. V loňském roce byl zmiňován také jako jeden z kandidátů na ministra ve vládě Petra Fialy. Věslav Michalik byl jedním z nejvlivnějších členů STAN. A právě členové tohoto hnutí reagovali mezi prvními.

Jan Farský uvedl: „Je mi to hrozně líto. Odešel jeden z nejinspirativnějších lidí, které jsem kdy poznal.“ V šoku byl i šéf hnutí Vít Rakušan. „Zemřel Věslav Michalik, místopředseda hnutí STAN, skvělý starosta Dolních Břežan a můj dobrý přítel. Nenacházím slov,“ napsal na twitteru krátce po zveřejnění smutné zprávy.

Eric Drooker

Věra Kovářová zmínila, že Michalik byl mimořádný člověk. „Strašná rána pro rodinu i nás všechny ze STANu. Ta zpráva nás zasáhla jak blesk z čistého nebe. Nemůžu tomu uvěřit. Věšek byl mimořádný a obdivuhodný člověk. Žádná slova nezacelí tu ztrátu,“ uvedla.

Mezi prvními reagoval také premiér Petr Fiala. „Je mi velmi líto náhlého úmrtí Věslava Michalika. Upřímnou soustrast a hodně sil rodině a jeho přátelům,“ napsal Fiala. „To se mnou hodně otřáslo… Znali jsme se dlouho. Ještě mu nebylo šedesát, byl to sportovec plný života… Upřímnou soustrast pozůstalým. Je mi to moc líto,“ uvedl na twitteru bývalý ministr financí Miroslav Kalousek.

„Odešel náhle. Odešel příliš brzy. Věslav Michalik, starosta Dolních Břežan a předseda středočeského STANu. Ale především přítel, kolega a člověk, který svou prací v Dolních Břežanech motivoval tolik lidí, aby začali pečovat o své město,“ napsal Michalikův kolega ze STAN, Středočeského kraje i poslanecké sněmovny, starosta Mnichova Hradiště Ondřej Lochman.

Věslav Michalik (ČTK/Šulová Kateřina)

Mnozí, kteří na Michalika vzpomněli, připomínají jeho práci v Dolních Břežanech, které jako starosta proměnil. „Upřímnou soustrast rodině a všem blízkým Věslava Michalika. Moc jsem si ho vážil za práci, kterou odváděl jako starosta Dolních Břežan. Pokud se o ní chcete dozvědět více, vydejte se tam na návštěvu. Je jasně patrná. Díky za vše,“ napsal na twitteru architekt Adam Gebrian.

V podobném duchu se vyjádřil také majitel Seznamu Ivo Lukačovič. „Věslava jsem znal již od roku 1999, kdy nám pomáhal hledat investory pro Seznam. Chytrej, pracovitej a férovej chlap. Z Dolních Břežan udělal nádhernou a kouzelnou vesničku. Je mi to moc líto. Upřímnou soustrast pozůstalým,“ napsal.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články