Michel Barnier, hlavní vyjednavač pro brexit, má koronavirus. Cítí se ale dobře

Michel Barnier (Facebook Michela Barniera)

Michel Barnier | FOTO: Facebook Michela Barniera

Pozitivní test na nákazu koronavirem aktuálně potvrdil šéf vyjednávacího týmu pro brexit, devětašedesátiletý francouzský politik Michel Barnier. Ačkoli tak spadá do rizikové skupiny, vzkázal, že si zachovává optimismus. Ani jemu není zatím známo, kde k nákaze přišel.

„Chtěl bych vás informovat, že jsem byl pozitivně testován na #COVID19. Cítím se dobře, neklesám na mysli,“ napsal Barnier na sociální sítě. Dodal, že pochopitelně bude dodržovat veškeré pokyny ohledně bezpečnosti, a ujistil všechny, že se podle toho zachovají i jeho kolegové a spolupracovníci z týmu. Nemocný se zatím necítí a ani tak nepůsobí. Všem, které stejně jako jeho postihla nákaza nebo už dokonce nemoc, případně musejí pobývat v karanténě, vzkázal: „Společně se z toho dostaneme.“

V Bruselu panuje shoda na názoru, že tento problém – a problémy způsobené koronavirem vůbec – mohou zásadně ovlivnit vyjednávání mezi Evropskou unií a Velkou Británií. Bruselský server Politico uvedl, že přechodné období, ve kterém se Británie ocitla 31. ledna po svém odchodu z EU, bude téměř jistě nutno prodloužit. Britská vláda přesto stále věří, že se dohodu o budoucích vztazích po brexitu povede dojednat do konce roku, jak bylo původně plánováno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]