Migrační krize je dobře zaplacená invaze, tvrdí Zeman

demagog.cz

Miloš Zeman | FOTO: demagog.cz

Prezident Miloš Zeman nechce dramatizovat své vztahy s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Kdo z nich má pravdu ohledně vnímání migrační krize, se podle něj ukáže až v nejbližších letech. Přesto je prezident přesvědčen, že uprchlická krize je velmi dobře dotovanou invazí islamistů do Evropy. Zeman to uvedl v dnešním pořadu Partie televize Prima. O vztahu s premiérem prohlásil, že není nijak zvlášť narušen. Rozdíl mezi Sobotkou a jím je prý pouze v tom, že on je razantní, zatímco předseda vlády umírněný.

Rozdílné názory jsou pochopitelné

„Vztahy s premiérem bych nedramatizoval a už vůbec bych to neviděl osobně. V každé demokratické společnosti existují rozdílné názory,“ řekl prezident. V posledních dnech se s předsedou vlády rozešel v názoru nejen na uprchlickou krizi, ale také na své vystoupení ze 17. listopadu po boku Martina Konvičky z Bloku proti islámu.

Eric Drooker

„Je to otázka nejbližších let, nikoliv měsíců, kdo z nás má pravdu. Já bych si samozřejmě přál, abych ji neměl, ale migrační krize má charakter organizované invaze,“ prohlásil Zeman s tím, že tato invaze je „dobře organizovaná, dobře zaplacená a jejím cílem je rozvrátit evropské struktury“. Na rozdíl od Sobotky se domnívá, že mezi migrací a teroristy existuje souvislost.

Uprchlíci jsou jako trojský kůň

Prezident upozornil na to, že OSN odhaduje pro příští rok uprchlickou vlnu na dvojnásobnou, EU hovoří dokonce o trojnásobku. Proto Zeman bude i v příštím roce „varovat před migrační krizí jako Kassandra, která varovala před vtažením koně do bran Tróje“. Podle něj jde o hrozbu, která „tady snad s výjimkou nacistické okupace ještě nikdy nebyla“. Evropské kultuře prý hrozí převálcování kulturou, která není s evropskými hodnotami slučitelná.

Eric Drooker

Sobotka dříve uvedl, že se prezident projevem 17. listopadu po boku představitelů extremistického Bloku proti islámu zařadil mezi populisty, kteří parazitují na obavách lidí z Islámského státu a migrační krize. Zeman podle premiéra účastí na akci legitimizoval šíření extrémní xenofobie a nenávisti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner