Migrační pozadí má 26 % obyvatel Německa. Nejvíce jich pochází z Turecka, Polska a Ruska

Budova Spolkového sněmu v Berlíně (wikipedie)

Budova Spolkového sněmu v Berlíně | FOTO: wikipedie

Spolkový statistický úřad ve Wiesbadenu zveřejnil 28. července 2020 výsledky mikrocenzu za rok 2019, podle něhož má 21,2 milionu (tj. 26 %) obyvatel Spolkové republiky Německo tzv. migrační pozadí. Podle použité metodiky jsou sem počítány ty osoby, které se narodily bez německé státní příslušnosti, nebo se tak narodil alespoň jeden z jejich rodičů. Oproti roku 2018 došlo k nárůstu podílu „migrantů“ o 2,1 %, což je překvapivě nejméně od roku 2011.

Z uvedených 26 % obyvatel s migračním pozadím je zhruba 52 % již držitelem německého občanství, zbytek jsou cizinci. Ovšem takřka 65 % všech těchto „migrantů“ pochází z evropských zemí (13,8 milionu), zatímco 4,6 milionu přišlo z Asie (z toho 3,2 milionu z Blízkého a Středního východu), 1 milion z Afriky a 0,6 milionu ze Střední a Jižní Ameriky, případně Austrálie. Nejvíce jsou zastoupeny tyto země původu: Turecko (13 %), Polsko (11 %) a Rusko (7 %).

Neméně zajímavé jsou informace o tom, v jakých povoláních mají lidé s migračním pozadím v Německu nejsilnější zastoupení: mezi zaměstnanci v úklidu činí jejich podíl 55 %, v potravinářství a příbuzných oborech 38 %, v péči o seniory 30 %, mezi prodavači potravin 28 %, ve zdravotnictví 21 %, ve školství 11 %, v policii a soudnictví 7 %.

Zdroj: Statistisches Bundesamt (www.destatis.de)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner