Mikrovlnku používáme špatně, proto nás rozčiluje

Ilustrační foto (AdobeStock)

Ilustrační foto | FOTO: AdobeStock

Některá zařízení, která dennodenně používáme, nám velmi ulehčují život. Přesto nás mohou nějakou svou nedokonalostí přivádět k šílenství. Nemůže však být chyba na naší straně – že totiž daný stroj jen špatně používáme? Částečnou odpověď dává The Daily Mirror.

Mikrovlnná trouba je věrným pomocníkem v momentech, kdy nemáme čas a potřebujeme si rychle ohřát jídlo. Často se ovšem stává, že si vyndáme talíř, na němž máme nerovnoměrně ohřáté jídlo.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Tak skutečně dobrý zážitek z jídla nezačíná. Podle Isabelly Avilové se to stává proto, že mikrovlnku používáme špatně. „Znáte to, když ohříváte jídlo v mikrovlnné troubě a některé jeho části jsou tak horké, že vám spálí ústa, a druhá část je zmrzlá?“ ptá se ve svém videu uživatelka TikToku.

A hned i odpovídá. „Stává se to proto, že dáváme jídlo doprostřed talíře, který se v mikrovlnce otáčí. Naopak by mělo být na okraji, aby se mohlo ohřívat rovnoměrně,“ vysvětluje Isabella. 

Tím však její rady ohledně jídla v mikrovlnce nekončí. Mladá dívka totiž ještě nabídla tip, jak vyzrát na ohřívání pizzy nebo těstovin. Aby se jídlo zvlhčilo, ale zároveň nedošlo k jeho rozvaření, přidává Isabella do trouby ještě sklenici vody.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články