Mikuláš Minář jedná o vstupu do politiky. S Čižinským

Mikuláš Minář (FB Vojtěch Stádník)

Mikuláš Minář | FOTO: FB Vojtěch Stádník

Týdeník Euro uveřejnil v neděli večer informaci o tom, že šéf spolku Milion chvilek pro demokracii Mikuláš Minář jedná o svém vstupu do politiky a o kandidatuře ve sněmovních volbách, a to s lídrem hnutí Praha sobě, starostou Prahy 7 a bývalým členem KDU-ČSL, za niž se stal poslancem, Janem Čižinským.

Minář ani Čižinský na otevřené dotazy týdeníku Euro věc nevyloučili, ale ani jasně nepotvrdili. Existují ale další dva zdroje této informace, o níž se spekuluje v podstatě od počátku masových demonstrací, které spolek pořádal zejména v roce 2019, kdy se mu dokonce dvakrát podařilo zaplnit pražskou Letnou.

Podle Eura dnes spolek Milion chvilek řídí Marie Jahodová. Minář sám tvrdí, že spolek se nestane politickou stranou, je tedy možné očekávat, že má politické ambice on osobně. O možnosti kandidovat již dříve vyjednával se šéfem Starostů a nezávislých Vítem Rakušanem.

Jan Čižinský na jedné z demonstrací spolku také vystoupil, ač tehdy nebyl představitelem strany zvolené do poslanecké sněmovny. Na demonstraci představil svou iniciativu 3000 statečných. Později tvrdil, že jeho aktivita nebude oslabovat demokratické strany, které by mohly porazit Andreje Babiše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]