Milan Hnilička končí. Kvůli sobotnímu večírku složí poslanecký mandát

Milan Hnilička (kanál YouTube Českého rozhlasu Radiožurnálu)

Milan Hnilička | FOTO: kanál YouTube Českého rozhlasu Radiožurnálu

Poslanec hnutí ANO a bývalý hokejový brankář Milan Hnilička se vzdá poslaneckého mandátu. Zda bude pokračovat ve funkci šéfa Národní sportovní agentury, uvidí podle ohlasů sportovního okolí. V sobotu se Hnilička zúčastnil večírku podnikatele Petra Bendy v teplickém hotelu. Premiér a Hniličkův stranický šéf Andrej Babiš označil takové chování za nepřijatelné. 

„Nepil jsem, po večeři a pár pracovních schůzkách jsem řídil domů. Ale uvědomuju si, že jsem udělal velkou a hloupou chybu, za kterou se moc omlouvám a jsem připraven nést následky,“ prohlásil Milan Hnilička po tom, co se přišlo na jeho účast na večírku v Teplicích. V reakci poslal 50 000 korun na sbírku organizace Člověk v tísni.

Hnilička v prohlášení zaslaném ČTK uvedl, že si plně uvědomuje zodpovědnost, kterou má jako poslanec vládní koalice. „Proto jsem se po té zbytečné chybě, kterou jsem udělal, rozhodl rezignovat na svůj poslanecký mandát. Co se týče funkce šéfa sportovní agentury, počkám, jak se k celé věci postaví sportovní prostředí,“ uvedl. Zatím prý ale cítí velkou podporu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články