Milan Knížák vyzývá ke zrušení České televize. Nelíbí se mu zprávy o covidu

ČTK

Výtvarník Milan Knížák | FOTO: ČTK

Milan Knížák byl možná kdysi považován za provokativního člověka, který může veřejnost osvěžit nějakým tím kulturním počinem a pozoruhodným výrokem. Roky ale plynou a z Knížáka se stal taky chrlič dost jednoduchých mouder.

Knížák se rozepsal 12. listopadu v Parlamentních listech a sděluje tam opravdu pozoruhodné věci:

„Nechci platit za televizní stanici, která mě od rána do večera straší covidem. Nedívám se na zprávy v soukromých televizích, ale tam alespoň nemusím nic platit. Dávat ČT peníze za to, že mě od rána do večera otravuje zkreslenými informacemi, mně připadá absurdní. Navíc, všechny informace o covidu, které dostáváme z médií, jsou svým způsobem lživé. Jsou upraveny tak, aby vyvolávaly strach a paniku. Především chybí srovnání. Čísla jsou většinou populace vnímána absolutně a média se snaží, aby to tak zůstávalo. To, že průměrně v naší republice denně umírá cca 300 lidí, je normální stav. Spočítejte si, kolik zemřelo lidí s covidem a zda se liší počet celkově zemřelých od jiných let bez covidu. Nevyjde vám alarmující číslo, jen varující, které není mimo normu.“

archiv

Tady je Knížák buď nevědomý, nebo manipuluje. Sotva má nějaká čísla porovnávající průměrnou úmrtnost v posledních letech s tou, kterou máme teď na podzim. Zveřejněné údaje máme do konce srpna a z nich se nic nepozná, protože v té době se zjištěným covidem umírali jeden až tři lidé denně.

Už na konci základní školy by žák měl pochopit, že když si namaluje křivku pozitivně testovaných na covid a křivku úmrtí lidí, u kterých byl covid zjištěn, a ta druhá najednou vyskočí z těch dvou případů denně na dvě stovky, že tam bude nějaká souvislost. V evropských zemích, kde se na covid na jaře umíralo víc než u nás, je ten skok nad dvouletý nebo pětiletý průměr úmrtnosti drastický.

Knížák neví, kolik lidí dnes denně v Česku umírá, použil průměr z posledních let, který je kolem těch tří stovek, a nárůst od počátku října prostě nezapočítal, protože ani nemohl. Pokud si někdo myslí, že se ty dvě stovky mrtvých denně schovají v tom běžném několikaletém průměru, tak je na omylu. Údaje z jiných zemí ukazují, že covid ty mrtvé „navíc“ prostě na svědomí má. A je úplně jedno, co si o tom myslí pan Knížák.

worldmeters.info

Přesto už máme první čísla, kde se začíná vliv koronaviru projevovat.

repro: iRozhlas.cz

Ještě ke Knížákovu blouznění. Dále píše: „Vláda a média se nás snaží totálně zmanipulovat a snižují tím naši psychickou odolnost. V traumatizované společnosti se velmi špatně žije. Připadám si jako v nějakém modernějším koncentráku. Vidím, kolik inteligentních lidí tomu podléhá, jak jim to paralyzuje život. NIKDO NEMÁ PRÁVO S NÁMI TAKTO JEDNAT! VYŽEŇME NESCHOPNOU VLÁDU A ZRUŠME ČESKOU TELEVIZI!“

Tady to skutečně neználkovsky smíchal všechno dohromady. Tato vláda je neschopná, ale pokud si myslí, že nějaká schopná vláda by nedělala proti koronaviru žádná opatření, žije v nějakém alternativním světě. Jeho útok na Českou televizi je už vyloženě ohavný. Napsat něco takového v době, kdy v Radě ČT řádí úderka, která má rovněž s televizí likvidační úmysly a je podepřená těmi nejodpornějšími politickými silami, vyžaduje buď silný žaludek, nebo znamená slepotu k faktům.

Prožíváme zrovna období smutných myšlenkových konců některých lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner