Milí čtenáři, děkujeme. Tohle jsme díky vám dokázali v roce 2021

Křest Týdeníku FORUM (Jan Šibík / FORUM 24)

Křest Týdeníku FORUM | FOTO: Jan Šibík / FORUM 24

Vážení a milí čtenáři,

dovolte nám srdečně vám poděkovat za neuvěřitelnou podporu, které se nám od vás dostalo v roce 2021. Bylo to pro nás skutečně přelomových dvanáct měsíců, a to zejména díky vašemu odhodlání nás držet nad vodou. A nejen to – dokonce posunout dál! Protože jsme od vás získali ve speciální sbírce na Týdeník FORUM do dnešního dne neuvěřitelné 2 797 231 korun. Je to číslo, jakému bychom ani omylem ještě před rokem nevěřili!

Děkujeme. Opravdu děkujeme. A to není všechno. Samozřejmě nás i nadále pravidelně podporujete ve sbírce Free Czech Media. Kdo si dal jako novoroční předsevzetí příspěvek nezávislým médiím, může tak činit zde:

4095439339/0800

(veškeré informace najdete na tomto odkazu)

Nebudeme ale psát jen o penězích. Když jsme oznámili, že budeme vydávat Týdeník FORUM, okamžitě jste měli obrovský zájem o předplatné. Zejména proto, že se jedná o formát, kterým vracíme Čechům noviny! Doufáme, že i po devatenácti číslech, která jsme v roce 2021 vydali, jste spokojení, a budete si nás předplácet i nadále, protože právě to je pro nás nejdůležitější. A bez vašeho zájmu nemůžeme existovat. (Nabídka předplatného je zde)

V srpnu 2021, u příležitosti uvedení prvního čísla Týdeníku FORUM, jsme uspořádali koncert 30 let bez okupantů, abychom oslavili, že právě před třiceti lety Československo opustila okupační vojska z roku 1968. Pokřtili jsme nové noviny a uspořádali happening a koncert pro 2000 lidí, na kterém jsme poslali vzkaz Vladimiru Putinovi – velké STOP!

Vzkaz Vladimiru Putinovi byl dostatečně důrazný | FOTO: Jan Šibík / FORUM 24

A jízda pokračovala tím, že jsme se rozhodli před volbami vytisknout a distribuovat speciální, dvoumilionové vydání. Tedy oslovit našimi novinami dva miliony domácností v České republice. Tehdejší premiér Andrej Babiš se celou věc pokusil zastavit, ale nepovedlo se. Lidé opravdu ty noviny dostali a mohli si přečíst to, co se v mediálním domě, který vlastní Andrej Babiš, v žádném případě nepíše.

Do dvou milionů českých domácností jsme dostali Týdeník FORUM. Cenzorům navzdory:

Když to covidová krize dovolila, pokračovali jsme i v debatách se čtenáři po celé republice. Tou zatím poslední jsme překročili číslo 52. Mluvili jsme s vámi, možná někomu dodali argumenty, někomu jinému sílu, ale vy jste nás nabíjeli a dávali nám skvělou zpětnou vazbu.

A pak je tu deník FORUM 24. Tento rok se nám hned několikrát podařilo překročit hranici dvou milionů unikátních návštěv za jediný měsíc. Je to skvělé číslo i vzhledem k tomu, že opravdu stále nejsme žádná obrovská redakce, ačkoli se nám za poslední dobu podařilo rozrůst a přibrat spoustu skvělých kolegů.

Zároveň se nám stále daří rozšiřovat knižní nabídku našeho e-shopu FORUM. I tím, že zde nakupujete, nám totiž velmi pomáháte!

Vážení přátelé, dovolte, abychom vám za celou redakci ještě jednou poděkovali. Vaše podpora a váš zájem nás ženou dopředu. Není vyhráno, přestože se to po říjnových volbách může zdát. O demokracii musíme pečovat stále. Blíží se volby prezidenta, Rusko je stále agresivnější a oligarchové včetně toho nejsilnějšího stále drží české mediální domy ve svém vlastnictví.

Už ale víme, že společně s vámi, našimi čtenáři, jsme silní.

Šťastný rok 2022!

Za redakci deníku FORUM 24 a Týdeníku FORUM

Pavel Šafr a Johana Hovorková