Milí čtenáři, děkujeme za vaši podporu. Motivuje nás pracovat dál

Demonstrace proti Babišovi a komunistům (Zbyněk Pecák)

Demonstrace proti Babišovi a komunistům | FOTO: Zbyněk Pecák

Vážení přátelé!

Zásadní změny v naší zemi, které stále více utahují šrouby svobody a demokracie, pokračují. Útoky na Českou televizi překročily únosnou mez. V Českém rozhlase pracují Hradem placení lidé typu Luboše Xavera Veselého. Situace není dobrá, to si musíme přiznat.

Avšak důvodem vzniku tohoto textu je obrovská podpora, které se nám od vás v posledních dnech dostává. Naše veřejná sbírka získala rekordní prostředky od desítek, stovek z vás. Je tedy zjevné, že agresívní útoky, kterým čelí novináři deníku FORUM 24 od babišovců a zemanovců na sociálních sítích, vyvolaly vlnu solidarity.

Karel Gott s manželkou Ivanou a Andrej Babiš s Monikou (archiv F24)

Neskutečně nás v naší práci motivuje to, že vnímáme, jak moc vám záleží na tom, aby existovala svobodná, nezávislá média. Posíláte nám nejen peníze, bez nichž samozřejmě nemůže žádná redakce existovat, ale spoustu milých zpráv, podpůrných e-mailů a cítíme to také na vysoké čtenosti, kterou se nám daří udržovat a šířit tak informace, které jinde nenajdete. Protože píšeme o tom, o čem ostatní mlčí – a platí to stále.

Vaše finanční prostředky nejenže umožňují fungování redakce, ale pomáháte tomu, že náš hlas je mnohem slyšitelnější.

Když holding Agrofert zaútočil na Českou televizi a na pořad Reportéři ČT, kauza se objevila v Babišových médiích a na dezinformačních Parlamentních listech, ovšem pouze tím způsobem, že byl přetisknut dopis výkonného ředitele Agrofertu Josefa Mráze. My jsme zveřejnili fakta o tom, co se skutečně děje, co bylo v kritizované reportáži řečeno, a stojíme za svými kolegy. A víme, že za nimi stojíte i vy.

Děkujeme vám, že i v této složité době se nevzdáváte. A děkujeme, že nás tak neskutečně podporujete. Uděláme všechno pro to, abychom vás nezklamali a aby stále existovala média, v nichž se dočtete pravdu bez toho, aby byl kdokoli poplatný oligarchům a ruským posluhovačům. My pracujeme pro vás, nikoli pro nějakého politického podnikatele.

Ještě jednou díky.

A pokud se chcete přidat a podpořit nás, můžete tak učinit ve veřejné sbírce zde:

4095439339/0800


Nebo si předplatit Revue FORUM.

Johana Hovorková

hlavní editorka

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]