Miliardář Sehnal byl přednostně očkován. Díky falešnému potvrzení a přes zákaz ředitele nemocnice

Majitel pojišťovny Slavia, aquaparku Čestlice, Obchodní tiskárny Kolín či realitní kanceláře AAA Byty Pavel Sehnal poskytl 12. června v Praze rozhovor České tiskové kanceláři. ()

Server Seznam Zprávy zjistil, že miliardář a předseda politické strany ODA Pavel Sehnal byl přednostně očkován. Vakcinační dávky měl dosáhnout poté, co si nechal napsat falešné potvrzení, že je zdravotník.

Miliardář a podle magazínu Forbes 65. nejbohatší Čech Pavel Sehnal se nechal naočkovat. Nepatří však mezi zdravotníky, učitele ani krizovou skupinu, a jak vyplývá ze zjištění serveru Seznam Zprávy, své výhody dosáhl na základě potvrzení, že působí jako zdravotník.

Bára Štěpánová (Nicola Zörkler, FORUM 24)

„Nejsem lékař, ale od prvního března to platí i pro jakoby zdravotnický personál včetně recepčních a ředitele, aspoň takové mám informace,“ řekl Pavel Sehnal Seznam Zprávám. Kolegové zdravotníci ho prý o vakcinaci požádali.

Podle Jana Kvačka, ředitele Nemocnice Na Bulovce, kde k vakcinaci došlo, však taková výjimka neexistuje. Od vlastní kliniky si měl Sehnal nechat vypsat falešné potvrzení o tom, že je zdravotník.

Sehnal totiž je sice majitelem Bulovka Dental Clinic, ale nepůsobí jako lékař ani zdravotník a dokonce ani ředitel. Tím je podle webu zdravotnického zařízení Ivan Oliva. Na přednostní očkování by tak neměl mít Sehnal nárok.

„Očkován byl i přes můj zákaz,“ sdělil ředitel Bulovky Jan Kvaček s tím, že danou žádost několikrát odmítl. „Pan Sehnal se mě opakovaně ptal, zda může být očkován, a já jsem to opakovaně zamítal. Explicitně jsem mu řekl, že se naočkovat nemůže, protože není zdravotník,“ prozradil Seznam Zprávám Kvaček.

Sehnal, který oplývá majetkem v hodnotě zhruba 3,6 miliardy korun, se v rámci koronavirové krize dostal do veřejného zájmu již na konci října, kdy si od něj, jakožto majitele Výstaviště v Letňanech, stát pronajal prostory pro polní nemocnici. Ta však nikdy nebyla využita. Prostory stály necelých 60 milionů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]