Miliardář v problémech? Musk může kvůli Twitteru skončit ve vězení, tvrdí analytik

Elon Musk (Daniel Oberhaus / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0)

Elon Musk | FOTO: Daniel Oberhaus / Wikimedia Commons / CC BY-SA 4.0

Novinář a analytik americké stanice CNBC David Faber překvapil šokujícím tvrzením. Podle něj by miliardář Elon Musk mohl skončit za mřížemi. Důvodem má být možná blížící se právní bitva se společností Twitter, kterou ještě v dubnu plánoval šéf automobilky Tesla koupit. Nyní však chce Musk od transakce odstoupit, známá sociální síť to však vidí jinak. 

Domněnky, že by mohl jít miliardář Musk do vězení, považovali mnozí za vtip. Faber však upozornil, že jde o realitu, protože šéf Tesly nehraje podle pravidel, informoval web New York Post. Podle publicisty Matta Levina, který je na webu Bloomberg autorem článků o financích a podnikání, Musk pohrdá zákonnou autoritou a myslí si, že je nad zákonem.

(Týdeník FORUM)

Musk koncem dubna nabídl, že Twitter koupí za 44 miliard dolarů (zhruba bilion korun). Později ale začal hrozit zrušením smlouvy o převzetí a firmu vinil, že odmítá žádosti o poskytnutí údajů ohledně falešných a spamových účtů na své stejnojmenné sociální síti.

Předseda správní rady Twitteru Bret Taylor v pátek v reakci na krok Elona Muska prohlásil, že firma bude s Muskem bojovat u soudu za naplnění dohody o převzetí. Správní rada je podle něj odhodlána uzavřít transakci za cenu a podmínky dohodnuté s Muskem a plánuje podniknout právní kroky k vynucení dohody. Twitter si najal prestižní advokátní kancelář Wachtell, Lipton, Rosen & Katz a již tento týden hodlá podat na miliardáře žalobu.

Musk, kterého na Twitteru sleduje více než 95 milionů lidí, si na síti dříve stěžoval, že společnost nedokázala naplnit svůj potenciál jako platforma pro svobodu projevu. V dopise zveřejněném v podání pro americkou Komisi pro cenné papíry a burzy (SEC) jeho právní zástupce Mike Ringler píše, že Twitter nedodržel své smluvní závazky. Muskovi prý neposkytl relevantní obchodní informace, které požadoval. Musk dříve uváděl, že chce posoudit tvrzení Twitteru, že asi pět procent jeho zpeněžitelných denních aktivních uživatelů (mDAU) jsou spamové účty.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články