Milion chvilek: Jestli se Křeček stane ombudsmanem, půjdeme do ulic

Nicola Zörkler

Demonstrace proti Andreji Babišovi - Mikuláš Minář a Benjamin Roll (Milion chvilek) | FOTO: Nicola Zörkler

Spolek Milion chvilek pro demokracii po zveřejnění informace, že hnutí ANO má hlasovat pro Stanislava Křečka ve volbě ombudsmana, oznámil, že pokud se tak stane, bude se konat demonstrace. Volba veřejného ochránce práv má proběhnout ve středu ve 12:00 a největší šanci má právě kandidát navržený Milošem Zemanem.

Křeček byl nominován poté, co z volby odstoupila exministryně spravedlnosti Helena Válková. Ta za problém označila své členství v KSČ před rokem 1989, stalo se tak ovšem době, kdy vyšlo najevo, že spolupracovala s komunistickým prokurátorem Josefem Urválkem.

Ačkoli předseda poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek v úterý na tiskové konferenci uvedl, že hnutí má volné hlasování, vypadá to, že hlasy dostane právě Křeček.

Pavel Hofman

„To si z nás Andrej Babiš snad už opravdu dělá… legraci! Tak nejprve prezident Zeman navrhne na post ombudsmanky paní (Ur)Válkovou, a pak se dozvíme, že poslanci hnutí ANO dostali od pana Faltýnka doporučení volit neméně hrozného Stanislava Křečka? Jako vážně?“ ptá se Milion chvilek na svém facebookovém profilu.

Autor příspěvku připomíná některé Křečkovy dřívější výroky nebo fakt, že neoprávněně používal titul JUDr. „Vážně chceme ombudsmanem udělat člověka, který svými výroky utvrzoval režim v době, kdy současná ombudsmanka Šabatová seděla ve vězení za šíření letáků informujících o tom, že ke komunistickým volbám lidé povinně chodit nemusí?“

Volba se má konat ve středu ve 12:00. Pokud bude Křeček zvolen, Milion chvilek oznámí termín, kdy by se měl konat protest. „Pokud poslanci hnutí ANO skutečně zvolí v zájmu trojice Babiš-Faltýnek-Hrad ombudsmanem Stanislava Křečka, popřou tím smysl a účel celé této instituce. Dnes ombudsman, zítra veřejnoprávní média a jejich kontrolní rady. Nebaví nás jen tak přihlížet postupující agrofertizaci státu a veřejných institucí. Stane-li se pan Křeček ombudsmanem, oznámíme termín, kdy vyjdeme do ulic,“ doplnil spolek Milion chvilek.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner