Milion chvilek mění plány: Další demonstrace bude 10. prosince na Václavském náměstí

Současný předseda spolku Milion chvilek Benjamin Roll a bývalý předseda spolku Mikuláš Minář ještě v dobách, kdy spolu stáli na jednom pódiu (Milion chvilek pro demokracii)

Současný předseda spolku Milion chvilek Benjamin Roll a bývalý předseda spolku Mikuláš Minář ještě v dobách, kdy spolu stáli na jednom pódiu | FOTO: Milion chvilek pro demokracii

Obnovení trestního stíhání Andreje Babiše a výsledky auditu Evropské komise mají velkou odezvu. Pozadu nezůstávají ani organizátoři demonstrací na Letné ze spolku Milion chvilek pro demokracii. Další protestní akce byla původně naplánována až na 7. ledna, kde chtěli Mikuláš Minář, Benjamil Roll a jejich kolegové oznámit, jak budou další demonstrace probíhat. Náhlá změna ovšem reflektuje aktuální politickou situaci a informace o tom, že kvůli střetu zájmů trestně stíhaného premiéra zřejmě budeme Evropské unii vracet kolem půl miliardy korun.

Další demonstrace proběhne již příští týden, konkrétně 10. prosince od 18:00 na pražském Václavském náměstí. (I to je změna, neboť původně pořadatelé zvažovali netradičně Karlovo náměstí). Smysl akce je pro Milion chvilek jasný. „Jasně odmítnout nepřijatelné a oslovit co nejširší veřejnost. Celá republika se musí dozvědět, jak Babišovy problémy poškozují každého z nás. Střet zájmů se dá přeložit jednoduše: Andrej Babiš krade z našeho společného pro sebe,“ vysvětlují organizátoři demonstrace na svém facebookovém profilu.

Pozvánka Milionu chvilek pro demokracii:

Máme toho dost! Andrej Babiš si bere občany ČR jako rukojmí. Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat.

Eric Drooker

POZOR ZMĚNA: Pro velký zájem jsme museli akci přesunout z Karlova náměstí na VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ! |

Máme toho dost! Andrej Babiš si bere občany ČR jako rukojmí. Jeho problémy poškozují celou republiku. Trestně stíhaný člověk s obrovským střetem zájmů nemá v čele vlády co dělat.

V úterý 10. prosince v 18:00 se proto setkáme v Praze na Václavském náměstí. Po krátkých projevech se vydáme hlasitým pochodem na Hlavní nádraží, které společně na cca jednu hodinu zcela zaplníme transparenty a letáky.

Cestujícím umožníme odjíždět i přijíždět, každému však nabídneme leták, který vysvětlí střet zájmů, bude žádat demisi Andreje Babiše a pozve na další protest. Musíme společně oslovit co nejširší veřejnost. Každý účastník na akci obdrží několik desítek či stovek letáků, které může po akci roznést v okolí svého bydliště.


Na této akci budou zároveň ohlášeny termíny dalších protestů. Mezi ně budou patřit:

✅ Další kreativní akce v Praze.
✅ V pondělí 16. prosince proběhnou protestní akce po celé naší zemi (kromě Prahy a krajských měst).
✅ Ve čtvrtek 19. prosince naopak proběhnou protesty pouze v krajských městech (kromě Prahy), kam přijedou protestovat lidé z celého kraje.

HLAVNÍ CÍL AKCÍ: Jasně odmítnout nepřijatelné a oslovit co nejširší veřejnost. Celá republika se musí dozvědět, jak Babišovy problémy poškozují každého z nás. Střet zájmů se dá přeložit jednoduše: Andrej Babiš krade z našeho společného pro sebe. Inkasuje, co mu nepatří. Platíme to my všichni. A ještě na to doplatíme. Tato fakta musíme rozšířit co nejdál. Každý z nás pro to může něco udělat:

✅ Pomalujte pražské chodníky (křídy s sebou!)
✅ Buďte slyšet (píšťalky, klaksony, bubny s sebou!)
✅ Buďte vidět (transparenty v češtině i angličtině s sebou!)
✅ Šiřte to dál. Osobně, mailem, na Facebooku. Rozdávejte letáky (dostanete na akci / tiskněte předem).
✅ Sežeňte co nejvíc podpisů pro výzvu www.milionchvilek.cz – čím více nás bude, tím větší dopad naše akce budou mít.

KONEC VLÁDY JEDNÉ STRAKY!
SPRAVEDLNOST MUSÍ PLATIT PRO VŠECHNY!
CHCEME PREMIÉRA, NE LHÁŘE!

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články