Pouhý týden před hlasováním o důvěře pro vládu Andreje Babiše s podporou KSČM se chystá další protest. Tentokrát se jedná o akci spojenou se známou zkouškou sirén, která se koná vždy v pravé poledne první středu v měsíci. Na pět minut tak účastníci Babišovi dají najevo své rozhořčení.

Akce se jmenuje “Staň se sirénou – Generální ministávka” a koná se na všech místech České republiky. “Sirény varují před nebezpečím nebo upozorňují, že se stalo něco hodně špatného. Vždy každou první středu v měsíci probíhá zkouška sirén, aby byla jistota, že nás dokáží varovat. Ve středu 4. 7. poprvé nezazní zkouška sirén, ale skutečné varování, že se stalo něco špatného,” píší organizátoři.

Podle aktivistů z Milionu chvilek se jedná o plivanec české svobodě a demokracii i proto, že podobný kabinet zde budeme mít v roce 2018: V roce velkých výročí – od toho z roku 1918 až po ta smutná: 1948 a 1968.

A co se má 4. července ve 12:00 dít? “Vyrob si jednoduchý transparent a během varovného znění sirén s ním stůjte pět minut na jakémkoliv veřejném místě. Řidiče v automobilech vyzýváme k pětiminutovému troubení,” uvádí se v popisu události.

“Jaký to má smysl? Je důležité nemlčet. Každý z nás může svým postojem něco malého změnit. Třeba jen povzbudit přátele, kolegy, spolužáky či kolemjdoucí k větší odvaze. Tento typ protestu bude pravidelný. Dokud bude nepřijatelná situace trvat, budeme na ni reagovat tímto jednoduchým nesouhlasem. Každou první středu v měsíci budeme ve 12:00 pět minut držet transparent k aktuální situaci. Kdo má odvahu a možnost, ať protestuje i v práci či ve škole, stačí jen mlčky stát,” vzkazují organizátoři.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner
Johana Hovorková
Johana Hovorková
Hlavní editorka deníku FORUM 24
Další články autora