Milion chvilek pozastavuje kvůli viru demonstrace. Není to konec Štafety, ujišťuje

Demonstrace proti Andreji Babišovi - Mikuláš Minář a Benjamin Roll (Milion chvilek) (Nicola Zörkler)

Demonstrace proti Andreji Babišovi - Mikuláš Minář a Benjamin Roll (Milion chvilek) | FOTO: Nicola Zörkler

Spolek Milion chvilek pro demokracii do odvolání upouští od plánovaných veřejných shromáždění. Reaguje tak na aktuální situaci a podrobuje se tím preventivním nařízením proti šíření koronaviru. Štafeta pro demokracii tím ale nekončí, ujišťuje šéf spolku Mikuláš Minář v e-mailu demonstrantům.

Zpráva Milionu chvilek v plném znění:

 

Milí a vzácní přátelé,

bezpečnost je pro nás na prvním místě, proto do odvolání pozastavujeme Štafetu pro demokracii. Hned dopoledne jsme také zrušili dnešní happening a debatu od 18 hodin v Pardubicích. Reagujeme tak na preventivní opatření vlády, která dnes nařídila zrušení všech akcí s účastí nad 100 lidí. Vládní nařízení je v platnosti od dnešních 18 hodin a je součástí prevence proti šíření koronaviru. Toto nařízení samozřejmě plně respektujeme.

V rámci prevence jsou zrušena i všechna divadelní, hudební a filmová představení, spolková setkání, dále pak sportovní a náboženské akce. Zítřejším dnem je zrušena také výuka ve školách. Podle dnešního vyjádření Ministerstva zdravotnictví by opatření měla trvat nejspíš do konce března.

Rozhodně to není konec Štafety. Až nám to situace dovolí, budeme v naší cestě po krajských městech pokračovat. Sledujte náš facebookový profil a webové stránky, kde budeme informace průběžně aktualizovat.

Vládní opatření by nás však neměla vést ke ztrátě ostražitosti. Už zítra budou poslanci volit nové členy do rad ČT a ČRo. Na veřejnost se přitom dostal e-mail poslance ANO Stanislava Berkovce, který je jak z minulého režimu. Pan Berkovec v něm nabádá poslance volit do Rady ČT lidi, kteří budou hájit zájmy ANO, kritizují současného ředitele a nemají za přátele signatáře Milionu chvilek. Zákon přitom říká, že členové Rady ČT nesmí ve své funkci vystupovat ve prospěch politických stran či hnutí.

Už zítra uvidíme, zda poslanci hnutí ANO zvolí kandidáty doporučené panem Berkovcem a odstartují tím postupné převzetí České televize. Pokud to chtějí udělat, nelze tomu v tuto chvíli zabránit. Jestli se tak stane, mělo by však být zřejmé, kdo za to nese odpovědnost. Proto by měla být volba do rad veřejnoprávních médií veřejná a proto bychom měli společně rozšířit informace o tom, co se děje, co nejdál to jde.

Shrnutí: Důkladně si myjme ruce a dívejme se Andreji Babišovi na prsty. Pod rouškou tmy se mohou odehrát zásadní změny.

Za tým Milionu chvilek pro demokracii
Mikuláš Minář

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články