Milion chvilek u nás v Kocourkově

K tomuto fejetonu jsem se nechal volně inspirovat návštěvou jednoho středně velkého, či spíše středně malého, ale milého českého města. Působí tu místní odnož Milionu chvilek. Jenom se chvilkami zdá, že se s Milionem chvilek pro demokracii poněkud míjejí.

Našemu městečku budeme říkat třeba Kocourkov. Teče tudy řeka Kocúrka, město má místy staré hradby a je tu hodně kostelů. Na radnici vládne hnutí ANO, starosta je zapřisáhlý babišovec, v čele místního Muzea maňásků stojí také babišovec a dokonce i místní katolický farář obdivuje Andreje Babiše. Jinak to jsou dobří kocourkovští občané, jak my u nás z legrace říkáme, dobří Kocourci.

Pavel Hofman

V našem městě se v minulém roce také objevila místní buňka Milionu chvilek, která pořádá na náměstí manifestace za demokracii. Jelikož je totiž v Kocourkově opravdu hodně příznivců pana premiéra, tak není vhodné mluvit hned o nějakých protestech či demonstracích. Lepší je prostě a jasně říci, že v Kocourkově pořádáme manifestace svobody, na kterých se nechceme proti někomu vymezovat. Náš Milion chvilek není proti někomu, ale je spíše pro spolupráci, pro dialog a pro vzájemné sdílení hodnot demokracie a svobody.

Když by někdo vnášel k nám do Kocourkova program antibabiš, tak bychom s ním nemohli spolupracovat a sdílet s ním naše hodnoty kocourkovské demokracie.

K Milionu chvilek se v poslední době přidalo mnoho kocourkovských občanů. Ptáte se proč? Inu proto, že se tu všichni můžeme na náměstí svobodně vyjádřit o tom, jak všichni milujeme Kocourkov, a můžeme se tu společně přihlásit aspoň na chvilku k té naší demokracii. Jinak pořádáme různé akce pro maminky s dětmi, pro naše seniory a pro děti i dospělé pořádáme kotrmelce do kopce, neboli kotrmelce za demokracii.

A teď to hlavní! U nás v Kocourkově jsme zahájili spolupráci mezi naším kocourkovským Milionem chvilek a hnutím ANO, kde jsou opravdu dobří lidé, kteří dýchají pro Kocourkov. Jde nám totiž o dialog a sdílení těch hodnot. To koukáte, co? (Deset smajlíků)

Co k tomuto fejetonu dodat? S jistou nadsázkou lze říci, že Milion chvilek je nyní již atraktivní značka a její smysl si může občas někdo upravit pro své potřeby. Nejde o to, abychom zde pranýřovali jedno konkrétní město. Je ale namístě upozornit, že pod zástěrkou obecného dobra lze vytvořit i parodii na smysl antibabišovských protestů.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner