Miloš Zeman opět ukázal, jak je ubohý a směšný

Prezident republiky Miloš Zeman (youtube, TV Prima)

Prezident republiky Miloš Zeman | FOTO: youtube, TV Prima

Miloš Zeman neudělí Řád TGM Pavlu Rychetskému. Prezident tak krátce po neskutečné ostudě, kterou napáchal při jednání prezidentů V4 v Polsku, pokračuje. Tentokrát předvádí, jak je směšný a zoufalý. Pavel Rychetský musí mít ze Zemanova rozhodnutí radost. Nestane se členem podivné skupiny lidí, které Zeman vyznamenal.

Řád měl předseda Ústavního soudu obdržet už v loňském roce 28. října. Kvůli omezením souvisejícím s čínskou chřipkou byl ale ceremoniál odložen až na letošní 28. říjen. Pavel Rychetský ale na Pražský hrad nakonec muset nebude. Nepostaví se tak vedle normalizačních estrádních umělců, estébáků, bolševiků a dalších podivných postav, které Zeman s oblibou vyznamenává. Dlouhodobě tak prezident degradoval nejvyšší státní vyznamenání na úplné dno. Jednoduše řečeno, Pavlu Rychetskému se jistě ulevilo.

FORUM 24 (archiv)

Největší absurditou je, za co Zeman Rychetskému odebral nominaci na Řád TGM. Podle jeho slov za to, že Ústavní soud zrušil část volebního zákona v době předvolební kampaně. Jenže za to, že už jede předvolební kampaň, může sám Zeman, který zcela účelově vyhlásil termín voleb nezvykle brzy s cílem pomoci Andreji Babišovi a zabránit tomu, aby Ústavní soud vynesl své rozhodnutí. Ústavní soud se ale nezalekl. Naštvaný Zeman tak několik dní přemýšlel, co zlého by Rychetskému provedl. A jako malé dítě vymyslel, že mu nedá medaili, kterou mu předtím přislíbil. Nic víc nemůže. A to je na celé té kauze to nejvtipnější.

Dnešní zoufalý krok Miloše Zemana ukazuje, jak moc se on a Babiš bojí toho, že po říjnových volbách už nebudou mít svoji vládu. Tento akt je také ukázkou toho, jak daleko je Zeman schopný ve své mstivosti dojít. Už je čas, aby se zase na několik měsíců ukryl do Lán.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]