Miloš Zeman, prezident vděčný za podporu extremistů

repro YouTube.com

Adam B. Bartoš | FOTO: repro YouTube.com

Jiří Paroubek svého času říkával, že bude zákony schvalovat třeba s Marťany. Teď je tu ovšem Miloš Zeman – a ten bude na Pražském hradě sedět třeba s nácky, pokud ho budou podporovat.

Ve svém inauguračním projevu v roce 2013 nově zvolený prezident Zeman označil neonacistické bojůvky za ostrov negativní deviace, proti kterému bude on jako hlava státu bojovat. Za to by ho každý musel pochválit – pokud by ovšem boj spočíval v něčem jiném než v tom, že se nedistancuje od demonstrace, kterou typický představitel tohoto fenoménu, neonacista, antisemita a radikál Adam B. Bartoš zorganizoval mj. na Zemanovu podporu.

Zeman předsedovi ODS Petru Fialovi, který jej k distancování od pochodu vyzval, popřál, aby se našel dostatečný počet demonstrantů na vlastní podporu. Otázkou je, jestli by Petr Fiala (nebo kterýkoli jiný demokratický politik) chtěl, aby jej kromě Bartoše podporoval třeba Miroslav Sládek a hlavně dav lidí, kteří skandují hesla jako „Palme mešity“.

Nevím, jestli se česká společnost fašizuje. Ale ta hlasitá, už dávno zfašizovaná skupina podporuje prezidenta republiky, který nejenže stál na jednom pódiu s Martinem Konvičkou, ale který zjevně ani neodsuzuje člověka, který je ještě horší.

„Novinář“ Bartoš sestavuje seznamy židů, používá věty jako „nadržení negři mohou znásilnit i vás“, uprchlíky by posílal do Terezína a který např. při jednom ze svých projevů držel v ruce oprátku. To je teď podporovatel prezidenta a nikomu to nevadí, nikoho to ani nepřekvapuje. Zeman se na ten negativní ostrůvek totiž pravděpodobně odstěhoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner