Miloš Zeman přišel o poslední zbytky slušnosti

Miloš Zeman (ČT)

Miloš Zeman | FOTO: ČT

Miloš Zeman se na konci týdne ozval se svojí typickou odpornou drzostí. Požaduje peníze od vnučky Ferdinanda Peroutky. Jde o známý spor, ve kterém proti sobě stojí právě Zeman a vnučka Peroutky Terezie Kaslová. Ta brání čest svého zesnulého dědečka proti lžím Miloše Zemana. Prezident před pěti lety prohlásil, že Peroutka napsal článek Hitler je gentleman. Jde o čistou lež, kterou Pražský hrad odmítá odvolat, stejně tak se dětinsky odmítá omluvit.

Místo toho se hodlá soudit donekonečna. A ani potom se Zeman neomluví. Už je takový. Namísto toho chce peníze po vnučce Peroutky. Právník prezidenta vzkázal, že prý je to z výchovného důvodu. Prý aby si nikdo nedovolil soudit se se Zemanem. Situace je to naprosto jasná. Miloš Zeman přišel o poslední zbytky slušnosti, měl-li je ještě.

Kauza Peroutka a lži Miloše Zemana stále dokola připomíná, co je Miloš Zeman za člověka. Přitom jediné, co by se jménem Peroutka  měl udělat, je udělit mu ocenění. Sám bývalý komunista, který se klaní autoritářům cizých mocností, si dovoluje trvale dehonestovat takovou osobnost, jakou byl Ferdinand Peroutka.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Je dost možné, že jakési pomatení a neschopnost uznat chybu a svoji lež může souviset s poněkud zvláštním chováním Zemana a posunem jeho osobnosti. Nejde totiž zdaleka jen o neschopnost uznat chybu. Zeman například tu a tam vypustí slovo, které vypustit ani nechtěl. A nejde jen o vulgární slova, jejichž vyslovování moc nezvládá kontrolovat. Před volbami mluvil na TV Barrandov například o tom, že si dokouří pohanku. Jindy se na této televizi musel v průběhu jednoho pořadu převlékat. Proč? Stejně tak je zvláštní, že by chtěl neustále likvidovat novináře. Svěřil se s tím Putinovi. Smrtí vyhrožoval také kameramanovi, který ho zabíral, když Zeman šel.

Miloš Zeman není gentleman. Miloš Zeman je chudák.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]