Miloš Zeman se ztrapnil, ale také vykonal svůj první státnický čin

Prezident Miloš Zeman (ČTK – Ondřej Deml)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK – Ondřej Deml

Prezidenta Miloše Zemana chápu jako reprezentanta lidu – lidu ve smyslu čeledínů. Svým chováním i vyjadřováním spustil v součinnosti s premiérem Andrejem Babišem lavinu sprostoty, nerespektování druhých a vulgarismu. Celé toto své směřování potvrdil i 8. května, když – jako projev své zloby, či stařeckého vrtochu – odmítl udělit generálskou hodnost panu Koudelkovi. Takže tradice Zemanových faux pas zachována, u těžko omluvitelné svévole a zvůle také zůstalo, ale něco mimořádně pozitivního v den výročí osvobození České republiky od nacistů skutečně učinil. Přijel na ceremoniál na invalidním vozíku – za což mu tímto děkuji.

Společnost je plná pohrdání a posměchu vůči tělesně postiženým. Tedy přesněji – i tělesně postiženým. Jediní, kdo si už vybojovali plnou toleranci – z velké části proto, že je jich hodně a nejsou na rozdíl od ostatních menšin nijak znevýhodnění – jsou homosexuálové. Jinak jsou terčem výsměchu Vietnamci – nejpracovitější skupina populace v ČR, či chromí, slepí i viditelně velmi staří lidé. Společnost se v této oblasti prostě nezcivilizovala, dokonce ještě kvůli dvojici Zeman–Babiš se obvyklý level sprostoty navýšil. Mám srovnání. V letech 1980–1982 jsem chodil po úraze o berlích a o holi. I dnes chodím o holi. Otevřený výsměch včetně pokřikování jsem v těch osmdesátých letech zažil za celé dva roky dvakrát. Nyní, když se den vydaří, po mně kvůli holi a kulhání pokřikují dva idioti za den. A s výročním ceremoniálem prezidenta to – ač to tak nevypadá – souvisí.

Vztah s hysteričkou a „justné“

Vláda navrhla prezidentovi (již popáté) do hodnosti generála povýšit také ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Důvodem pro povýšení byly jeho vysoké profesní a osobní kvality a vynikající výsledky práce naší kontrarozvědky. Prezident Michala Koudelku již popáté nejmenoval. A říkal to předem, zatím k tomu prý nevidí důvod. Počká, jak skončí vyšetřování výbuchů muničních skladů ve Vrběticích. Takže asi až umře Putin, v Rusku zavládne liberální demokracie a odtajní se archivy FSB. Za dvě až tři století.

()

Pokud je mi známo, neexistuje žádný objektivní důvod, proč by neměl být pan Koudelka generálem. V České republice nedošlo na rozdíl od většiny okolních zemí k žádnému islamistickému teroristickému útoku, nejsme pračkou peněz, neprodávají se tu na černém trhu zbraně, a ve srovnání s nám sociokulturně nejbližším Slovenskem má naše republika jednoznačně „západnější“ bezpečnostní standardy. To, že u nás zatím nekončí novináři jako Ján Kuciak, je mimo jiné zásluhou BIS.

Jednu etapu svého života jsem cíleně vyhledával jako krátkodobé milenky hysteričky. Povaha jejich poruchy jim sice komplikuje sexualitu a bývají frigidní, jejich potřeba ovládat a ponižovat muže je však tak silná, že v první fázi vztahu v posteli předvedou absolutně vše, co kdy kde viděly v pornu, aby se na ně muž zafixoval. No – a jak bude zaháčkovanej, tak začnou dělat fóry. Začnou se chovat přezíravě, dávat muži najevo, jak jím pohrdají, jak je otravuje, a jejich celkový postoj k němu se dá shrnout třemi slovy: „A just né!“ Nemá to nic společného s kritikem Vladimírem Justem, ale spíše s Babišovým „na**atjako“. No a v tu chvíli jsem vždy hysteričku opustil a našel jsem si jinou, která samozřejmě v souladu se svou diagnózou v počáteční fázi vztahu dělala v posteli cokoliv.

Miloš Zeman se svým opakovaným nejmenováním pana Koudelky generálem dělá přesně totéž jako hysterička v pokročilejší fázi vztahu. Ten výkon, přesněji ne-výkon, nejmenování, je Zemanovou formou hysterického „A just né!“ Já jsem tuto fázi vývoje hysterické milenky řešíval odchodem, nyní upřímně doufám, že se dožiji i odchodu Miloše Zemana na Vysočinu (aniž bych tím Vysočině něco zlého přál). Předvedl, že zlý a mstivý stařec ve svých exhibicích dosahuje výkonů hysterické herečky.

Člověk na vozíku, ne vozíčkář

Jedno však musím Zemanovu vystoupení přiznat: Konečně otevřeně přiznal svoji invaliditu, přestal pořádat nedůstojné vyhazování novinářů před jeho příchodem na tiskovku, aby jej neviděli, jak nemůže chodit. A přijel normálně – jako každý jiný invalida, co nemůže chodit – na invalidním vozíku. Což je první Zemanův politický akt, který považuji za jednoznačně přínosný. Ano, lidi bývají nemocní či poranění, až z toho nemůžou chodit, potká to spoustu z nás. Ano, lidé bývají staří, až z toho nemůžou chodit. Naše společnost – po dlouhých desetiletích bolševické totality, která invalidy zavírala do domovů pro handicapované, aby nekazili celkový dojem radostného budování socialismu mladými zdravými soudruhy – není na handicapované zvyklá.

Prezident Miloš Zeman  (ČTK)

V České republice dochází i k něčemu tak obludnému, že na obálce známého časopisu vyjde kresba dítěte s amputovanou nohou, o berlích, a posměšným popiskem POMALONOŽKA. To je přijatelné v Pyčobaňi, ne v civilizované společnosti. Zmrzačené dítě o berlích NENÍ pomalonožka, starý muž na invalidním vozíku NENÍ pomalonožka, a ani jeden z nich není kripl, chromajzl nebo retard. To jsou běžné termíny, kterými dnes česká populace invalidy označuje.

Miloš Zeman – jako jedinou zásluhu své funkce – nyní normálně přiznal, že zdravotní problémy může mít i prezident, a to dokonce prezident přímo volený lidem. Takže snad na základě Zemanova vystoupení na vozíku si jeho voliči z nízkých tříd – z nichž se celá řada ke sprostotě okázale a hrdě hlásí – najednou uvědomí, že když je na vozíku jejich oblíbený a lidový Miloš, tak nejspíše kripl, chromajzl nebo retard člověk na vozíku být nemusí. Že je to pořád člověk, jen vybavený nějakou zdravotní pomůckou. A že ten vozík není nic jiného než zdravotní pomůcka jako sádra na noze zlomené při lyžování.

Takže tímto panu prezidentovi za tuto destigmatizaci vozíku děkuji, nyní existuje alespoň jeden pozitivní bod, který mu „pražská kavárna“, ke které nejspíše patřím, nemůže upřít: Tím vystoupením prezidenta na vozíku významně pomohl destigmatizaci invalidů v očích nižších vrstev. Ale jinak nemám důvod na něj měnit názor jako na politika.

Ku**a sem i tam

Nejslavnější státnický výrok prezidenta Miloše zní „ku**a sem, ku**a tam.“ Pronesl ho – pejorativně – na adresu Pussy Riot, aby se předvedl svým lidovým voličům ve skutečně lidovém světle. V den, kdy prezident neudělil generálskou hodnost panu Koudelkovi, visí na zdi nábřeží, kousek od Hradu, výstava souboru obrazů Marie Lukáčové s názvem „Vagina fantasy“. Jejím hlavním, základním a nezpochybnitelným obsahem je ku**a. A ty obrazy jsou, i když Zeman svůj státnický výkřik myslel jako nadávku, krásné. Takže – kromě toho invalidního vozíku – zůstává vše při starém. Zeman je ztělesněním špatného prezidenta, a nemívá pravdu, ani když nadává.

Doložka o střetu zájmů: Autor textu je chromej.