Prezident Zeman dokázal, že už je skutečně úplně mimo hru

Miloš Zeman  (Jenny Nowak)

Miloš Zeman | FOTO: Jenny Nowak

Prezident republiky předvedl ve svém vystoupení na FTV Prima výkon, během kterého hned několikrát lhal. Usměrňován příliš nebyl (proto také mluví pouze s těmi médii, která ho nechají žvanit, jak se mu zlíbí), a jistě potěšil zaměstnance své ochranky sdělením, že ve druhém kole senátních voleb nepůjde volit. To nedůstojné divadlo tak už alespoň nebudeme muset sledovat znovu.

Fakt, že prezident demokratické země, který navíc ještě před několika lety prosazoval povinnou volební účast, sdělí, že k volbám nepůjde, je sám o sobě skandální. Tedy skandální by byl v zemi, v níž vládne normální a civilizovaný prezident, což se České republice bohužel posledních několik let nepoštěstilo.

Zeman je prý překvapený z propadu ČSSD a KSČM. To ukazuje, že zjevně nemá příliš jasnou představu o tom, co se děje ve světě mimo lánský zámek, v němž se dlouhodobě schovává před světem a před svědky svého vlastního úpadku. Obě tyto strany totiž odcházejí do zapomnění, což zaznamená každý průměrně informovaný člověk.

Hlava státu bohužel vůbec nechápe, jak tyto volby skutečně dopadly. Poměrný systém je založen na koalicích, Zeman ale chce, aby krajské vlády sestavoval „vítěz“, tedy hnutí ANO. Čistě proto, že sám fandí Andreji Babišovi. Urážky směrem k demokratickým stranám jsou směšné, ve výsledném součtu jsou totiž silnější než spojenci Miloše Zemana, takových úvah už ale bývalý prognostik skutečně není schopen.

V posledních týdnech jsme viděli několik smutných vystoupení Miloše Zemana. V debatě se chvílemi zdálo, že prezident zapomíná na to, že pořad má i diváky. Byl to zase jednou nepříjemný pohled, který shrnuje jedna Zemanova věta: „Starají se o mě.“ To je totiž to jediné, co z činnosti prezidenta zbylo.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]